Tarbijahindade harmoneeritud indeksi (THHI) aastakeskmine muutus

Tarbijahindade harmoneeritud indeks (THHI) on kavandatud tarbijahindade inflatsiooni rahvusvaheliseks võrdlemiseks. Näiteks kasutab Euroopa Keskpank THHI-d inflatsiooni jälgimiseks Majandus- ja Rahaliidus ning inflatsiooni konvergentsi hindamiseks vastavalt Amsterdami lepingu artikli 121 nõuetele. USA ja Jaapani kohta on tabelis esitatud riigi tarbijahinnaindeksid.

Lisainformatsioon Eurostati veebilehel

20122013201420152016
Euroopa Liit2.61.50.50.00.3
EL (28 liikmesriiki)2.61.50.50.00.3
Euroala2.51.40.40.00.2
Euroala (19 riiki)2.51.30.40.00.2
Euroala (18 riiki)2.51.30.40.00.2
Belgia2.61.20.50.61.8
Bulgaaria2.40.4-1.6-1.1-1.3
Tšehhi3.51.40.40.30.6
Taani2.40.50.40.20.0
Saksamaa2.11.60.80.10.4
Eesti4.23.20.50.10.8
Iirimaa1.90.50.30.0-0.2
Kreeka1.0-0.9-1.4-1.10.0
Hispaania2.41.5-0.2-0.6-0.3
Prantsusmaa2.21.00.60.10.3
Horvaatia3.42.30.2-0.3-0.6
Itaalia3.31.20.20.1-0.1
Küpros3.10.4-0.3-1.5-1.2
Läti2.30.00.70.20.1
Leedu3.21.20.2-0.70.7
Luksemburg2.91.70.70.10.0
Ungari5.71.70.00.10.4
Malta3.21.00.81.20.9
Holland2.82.60.30.20.1
Austria2.62.11.50.81.0
Poola3.70.80.1-0.7-0.2
Portugal2.80.4-0.20.50.6
Rumeenia3.43.21.4-0.4-1.1
Sloveenia2.81.90.4-0.8-0.2
Slovakkia3.71.5-0.1-0.3-0.5
Soome3.22.21.2-0.20.4
Rootsi0.90.40.20.71.1
Suurbritannia2.82.61.50.00.7
Island6.04.11.00.30.8
Liechtenstein..........
Norra0.42.01.92.03.9
Šveits-0.70.10.0-0.8-0.5
Montenegro..........
Makedoonia..........
Albaania..........
Serbia7.4 (d)7.7 (d)2.3 (d)1.5 (d)1.3 (d)
Türgi9.0 (d)7.5 (d)8.9 (d)7.7 (d)7.7 (d)
Ameerika Ühendriigid2.2 (d)1.3 (d)1.3 (d)-0.8 (d)0.5 (d)

(..) - Andmeid ei ole saadud
(d) - Definitsioon erineb, vaata metaandmeid

Allikas: Eurostat