Keskmine brutokuupalk tõusis II kvartalis aastaga ligi kuus protsenti

pressiteade nr 93

Keskmine brutokuupalk oli 2015. aasta II kvartalis 1082 eurot, teatab Statistikaamet. Brutokuupalk tõusis I kvartaliga võrreldes 7,1% ja eelmise aasta II kvartaliga võrreldes 5,8%.

Diagramm: Keskmine brutokuupalk ja selle muutus tegevusalati

Loe edasi

Juulis tööstustoodangu maht vähenes

pressiteade nr 92

Tööstusettevõtted tootsid 2015. aasta juulis 6% vähem toodangut kui eelmise aasta juulis, teatab Statistikaamet. Toodang vähenes nii töötlevas tööstuses kui ka energeetikas ja mäetööstuses.

Diagramm: Töötleva tööstuse toodangu mahuindeks ja selle trend

Loe edasi

Juulis jaemüügi kasv jätkus

pressiteade nr 91

Jaekaubandusettevõtete kaupade jaemüük suurenes 2015. aasta juulis eelmise aasta juuliga võrreldes püsivhindades 9%, teatab Statistikaamet.

Diagramm: Jaekaubandusettevõtete jaemüügi mahuindeks ja selle trend

Loe edasi

II kvartalis ehitusmahud vähenesid

pressiteade nr 90

Eesti ehitusettevõtted ehitasid 2015. aasta II kvartalis eelmise aasta sama kvartaliga võrreldes Eestis ja välisriikides kokku 6% vähem, teatab Statistikaamet. Ehitusmahud vähenesid teist aastat järjest.

Diagramm: Ehitusmahuindeks ja selle trend

Loe edasi

Tööstustoodangu tootjahinnaindeks juulis langes

pressiteade nr 89

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus oli 2015. aasta juulis võrreldes juuniga -0,8% ja võrreldes eelmise aasta juuliga -3,1%, teatab Statistikaamet.

Loe edasi

Tootjatele makstav piima hind on püsinud madal juba pea aasta

Statistikablogi
Eve Valdvee

Statistikaameti andmetel maksid kokkuostjad 2015. aasta juunis põllumajandustootjatele iga kokkuostetud piimaliitri eest keskmiselt 23 senti. 2014. aasta keskpaigas langema hakanud hind on püsinud 25 sendi piirimail juba pea aasta.

Diagramm: Piima keskmine kokkuostuhind

Loe edasi

Pikaajaline töötus on oluliselt vähenenud

pressiteade nr 88

Töötuse määr oli 2015. aasta II kvartalis 6,5% ning tööhõive määr 65,1%, teatab Statistikaamet. Eelnevate aastate II kvartalitega võrreldes langes pikaajaliste töötute arv esmakordselt peale majanduskriisi alla 20 000.

Diagramm: Töötud ja pikaajalised töötud

Loe edasi

II kvartalis kasvas majandus 1,9%

pressiteade nr 87

Esialgsetel andmetel suurenes Eesti sisemajanduse koguprodukt (SKP) 2015. aasta II kvartalis võrreldes eelmise aasta sama kvartaliga 1,9%, teatab Statistikaamet.

Loe edasi

Juunis kaubavahetus suurenes

pressiteade nr 86

Kaupade eksport kasvas 2015. aasta juunis võrreldes eelmise aasta juuniga 3% ja import 1%, teatab Statistikaamet. Tänavu esimesel poolaastal vähenes eksport 1% ning import 4% võrreldes möödunud aasta sama perioodiga.

Loe edasi

Juunis majutusettevõtetes peatunud turistide arv vähenes

pressiteade nr 85

Majutusettevõtete teenuseid kasutas 2015. aasta juunis 323 500 turisti, mis oli 4% vähem kui eelmise aasta juunis, teatab Statistikaamet. Vähenes välis- ja suurenes siseturistide arv.

Loe edasi