Osale 30. novembrini statistikaviktoriinil!

III kvartalis ehitusmahud vähenesid

pressiteade nr 126

Eesti ehitusettevõtted ehitasid 2015. aasta III kvartalis eelmise aasta sama kvartaliga võrreldes Eestis ja välisriikides kokku 5% vähem, teatab Statistikaamet. Vaid Eesti ehitusturgu arvesse võttes vähenesid ehitusmahud 10%.

Diagramm: Ehitusmahuindeks ja selle trend, I kvartal 2000 – III kvartal 2015

Loe edasi

Eesti piirkondlik areng. 2015. Regional Development in Estonia

väljaanne

Kogumikus antakse ülevaade Eesti piirkondlikust arengust eelkõige maakondlikul ja omavalitsusüksuste tasandil. 2015. aasta kogumik koondab artikleid, kus analüüsitakse Eesti maaelu arengut. Artiklid käsitlevad maapiirkondade rahvastikus, majanduses ja sotsiaalelus toimuvat. Traditsiooniliselt jälgitakse Eesti regionaalarengu strateegias püstitatud eesmärkide täitmist. Andmete tõlgendamist hõlbustavad peamiste mõistete määratlused koos metoodiliste selgitustega. Esitatud on tabel omavalitsusüksuste võtmenäitajatega.

Väljaande kaas

Loe edasi

Keskmine kuupalk tõusis III kvartalis aastaga ligi seitse protsenti

pressiteade nr 125

Keskmine brutokuupalk oli 2015. aasta III kvartalis 1045 eurot, teatab Statistikaamet. 2014. aasta III kvartaliga võrreldes tõusis keskmine brutokuupalk 6,9% ja tänavu II kvartaliga võrreldes vähenes 3,4%.

Diagramm: Keskmine brutokuupalk ja selle muutus tegevusalati, III kvartal, 2014–2015

Loe edasi

Oktoobris tööstustoodangu tootjahinnaindeksi langus jätkus

pressiteade nr 124

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus oli 2015. aasta oktoobris võrreldes septembriga -0,3% ja võrreldes eelmise aasta oktoobriga -2,2%, teatab Statistikaamet.

Loe edasi

Häid suhteid juhiga peab väga oluliseks ligi kolmveerand töötajatest

pressiteade nr 123

2015. aastal on oma tööga väga rahul või pigem rahul 85% töötajatest, teatab Statistikaamet. Viimase 12 kuu jooksul on töökohal ettevõtte ja töötajate vahelisi suhteid ning töötamist häirivaid konflikte kogenud iga viies töötaja.

Loe edasi

III kvartalis oli tööhõive määr viimase 15 aasta kõrgeim

pressiteade nr 122

Töötuse määr oli 2015. aasta III kvartalis 5,2% ja tööhõive määr 67,2%, teatab Statistikaamet. III kvartali tööhõive ja töötuse näitajad sarnanesid majandusbuumiaegsetele näitajatele.

Diagramm: Töötuse ja tööhõive määr, III kvartal, 2000–2015

Loe edasi

III kvartalis kasvas majandus 0,5%

pressiteade nr 121

12.11 on parandatud 11.11 avaldatud pressiteadet "III kvartalis kasvas majandus 0,5%". Palume lugeda õigeks punasega märgitud andmed.

Esialgsetel andmetel suurenes Eesti sisemajanduse koguprodukt (SKP) 2015. aasta III kvartalis võrreldes eelmise aasta sama kvartaliga 0,5%, teatab Statistikaamet.

Diagramm: SKP, kaupade ekspordi ja impordi reaalkasv võrreldes eelmise aasta sama kvartaliga

Loe edasi

Septembris jätkus kaubavahetuse kahanemine

pressiteade nr 120

Kaupade eksport vähenes 2015. aasta septembris 10% ja import 9% võrreldes eelmise aasta septembriga, teatab Statistikaamet. Selle aasta esimese kolme kvartali kokkuvõttes vähenes eksport 3% ja import 5% võrreldes möödunud aasta sama perioodiga.

Loe edasi

10. novembril on rahvusvaheline raamatupidajate päev

Statistikablogi

Statistikaamet hindab raamatupidajate tööd statistikaküsimustike täitmisel väga ning tänab kõiki hoolsaid andmeesitajaid, kelle abil saab Eestis teha usaldusväärset statistikat keskkonna, majanduse ja sotsiaalelu kohta.

Infograafik: 10. novembril on rahvusvaheline raamatupidajate päev

Loe edasi

Septembris majutusettevõtetes peatunud turistide arv suurenes

pressiteade nr 119

Majutusettevõtete teenuseid kasutas 2015. aasta septembris 235 300 turisti, mis oli 1% rohkem kui eelmise aasta septembris, teatab Statistikaamet. Suurenes nii välis- kui ka siseturistide arv.

Loe edasi