Ehitus

Ehitus on ehitiste püstitamine, rekonstrueerimine, laiendamine ja remontimine. Ehitatakse ehitusprojekti järgi, mis määrab ehitise mahu ja konstruktsiooni.

Loe edasi

III kvartalis ehitusmaht suurenes

pressiteade nr 122

Eesti ehitusettevõtted ehitasid 2017. aasta III kvartalis Eestis ja välisriikides kokku 20% rohkem kui eelmise aasta samas kvartalis, teatab Statistikaamet. Vaid Eesti ehitusturgu arvesse võttes kasvas ehitusmaht 27%.

Ehitusmahuindeks ja selle trend, I kvartal 2003 – III kvartal 2017

Loe edasi

II kvartalis ehitusmahud suurenesid

pressiteade nr 89

Eesti ehitusettevõtted ehitasid 2017. aasta II kvartalis eelmise aasta sama kvartaliga võrreldes Eestis ja välisriikides kokku 18% rohkem, teatab Statistikaamet. Vaid Eesti ehitusturgu arvesse võttes kasvasid ehitusmahud 25%.

Ehitusmahuindeks ja selle trend, I kvartal 2003 – II kvartal 2017

Loe edasi

I kvartalis ehitusmahud suurenesid

pressiteade nr 60

Eesti ehitusettevõtted ehitasid 2017. aasta I kvartalis eelmise aasta sama kvartaliga võrreldes Eestis ja välisriikides kokku 20% rohkem, teatab Statistikaamet. Vaid Eesti ehitusturgu arvesse võttes kasvasid ehitusmahud 18%. Tegemist on suurima ehitusmahtude kasvuga viimase viie aasta jooksul.

Ehitusmahuindeks ja selle trend

Loe edasi

Ehitusmahud mullu suurenesid

pressiteade nr 20

Esialgsetel andmetel ehitasid Eesti ehitusettevõtted 2016. aastal Eestis ja välisriikides kokku 2,1 miljardi euro eest, mis oli 3% rohkem kui 2015. aastal, teatab Statistikaamet. Ehitusmahud suurenesid pärast kaheaastast langusperioodi.

Ehitusmahuindeks, 2000–2016

Loe edasi

III kvartali ehitusmahud olid mullusel tasemel

pressiteade nr 129

Eesti ehitusettevõtted ehitasid 2016. aasta III kvartalis eelmise aasta sama kvartaliga võrreldes Eestis ja välisriikides kokku 0,5% rohkem, teatab Statistikaamet.

Diagramm: Ehitusmahuindeks ja selle trend, I kvartal 2003 – III kvartal 2016

Loe edasi

II kvartalis ehitusmahud suurenesid

pressiteade nr 95

Eesti ehitusettevõtted ehitasid 2016. aasta II kvartalis eelmise aasta sama kvartaliga võrreldes Eestis ja välisriikides kokku 4% rohkem, teatab Statistikaamet.

Diagramm: Ehitusmahuindeks ja selle trend

Loe edasi

Ehitus

Eesti statistika aastaraamat. 2016. Statistical Yearbook of Estonia (lk 323)
Jaanika Tiido

2014. aastal ehitusmahud vähenesid. Aasta peamiseks märksõnaks ehituses võib pidada Euroopa Liidu (EL) uut rahastamisperioodi. Uuest perioodist tingituna investeeringud ja riigihanked vähenesid. Riigi väikese nõudluse ja vähenenud riigitellimuste tõttu keskendusid ehitajad rohkem eratellijatele. Peale selle otsitakse järjest enam muid ärivõimalusi, näiteks arendusprojektide kaasfinantseerimist ning suuremat koostööd avaliku ja erasektori vahelistes ehitushangetes. Erakinnisvara ehitamine on küll kasvanud, kuid riigi tellimuste vähenemist pole suudetud sellega katta.

Väljaande kaas

Loe edasi

I kvartalis ehitusmahud suurenesid

pressiteade nr 61

Eesti ehitusettevõtted ehitasid 2016. aasta I kvartalis eelmise aasta sama kvartaliga võrreldes Eestis ja välisriikides kokku 3% rohkem, teatab Statistikaamet. Vaid Eesti ehitusturgu arvesse võttes kasvasid ehitusmahud 5%.

Diagramm: Ehitusmahuindeks ja selle trend, I kvartal 2003 – I kvartal 2016

Loe edasi

Ehitusmahud mullu vähenesid

pressiteade nr 21

Esialgsetel andmetel ehitasid Eesti ehitusettevõtted 2015. aastal Eestis ja välisriikides kokku 2,0 miljardi euro eest, mis oli 5% vähem kui 2014. aastal, teatab Statistikaamet. Ehitusmahud vähenesid teist aastat järjest.

Diagramm: Ehitusmahuindeks, 2000–2015

Loe edasi

III kvartalis ehitusmahud vähenesid

pressiteade nr 126

Eesti ehitusettevõtted ehitasid 2015. aasta III kvartalis eelmise aasta sama kvartaliga võrreldes Eestis ja välisriikides kokku 5% vähem, teatab Statistikaamet. Vaid Eesti ehitusturgu arvesse võttes vähenesid ehitusmahud 10%.

Diagramm: Ehitusmahuindeks ja selle trend, I kvartal 2000 – III kvartal 2015

Loe edasi