Kinnisvara

Kinnisvara on isikule kuuluvad kinnisasjad ja nendega seotud rahaliselt hinnatavad õigused ning kohustused, sh hoonestusõigus ja kasutusvaldus.

Loe edasi

Kinnisvara

artikkel
Jaanika Tiido
– Eesti statistika aastaraamat. 2016. Statistical Yearbook of Estonia (lk 331)

2015. aastal kasvas kinnisvaraobjektide keskmine hind Eesti kinnisvaraturul kiiremini kui tehingute arv. Peamised hinnatõstjad olid tehingud uute korterite ja ärikinnisvaraga.

Väljaande kaas

Loe edasi

Pärnu maakonna majandusareng

artikkel
Märt Leesment
– Eesti Statistika Kvartalikiri. 1/16. Quarterly Bulletin of Statistics Estonia (lk 45)

Artikkel annab ülevaate Pärnu maakonna majandusarengust ning hindab maakonna konkurentsivõimet Eestis. Eesmärk on esile tuua maakonna majandusnäitajad, nende muutus aastail 2000–2015 ning majandusarengu peamised kitsaskohad.

Väljaande kaas

Loe edasi

Korteriturg regionaalarengu taseme mõõdikuna

artikkel
Rivo Noorkõiv
– Eesti piirkondlik areng. 2015. Regional Development in Estonia (lk 170)

Paljudel maakleritel on lemmikväljend, et kinnisvara hinna määrab asukoht ja veel kord asukoht. Mõistagi peab olema ka ostjaid ja müüjaid. Mõned kinnisvarahindajad on väitnud, et kui eramu puhul määrab asukoht umbes 30% maja turuväärtusest, siis korteri hinnast moodustab asukoht julgelt kuni 40% (Tammistu 2015). Seega saab korteritehingu hindade põhjal mõõta asukoha atraktiivsust ja korterite pakkumist-nõudlust ning asukoht pole pelgalt geograafiline punkt kaardil, vaid selle valik iseloomustab regionaalarengus kohaspetsiifiliselt toimuvat laiemalt.

Väljaande kaas

Loe edasi

Kinnisvara

artikkel
Jaanika Tiido
– Eesti statistika aastaraamat. 2015. Statistical Yearbook of Estonia (lk 335)

2014. aastal kinnisvaraobjektide hinna tõus Eesti kinnisvaraturul aeglustus ja turg muutus stabiilsemaks. Kuigi kinnisvaratehingute hinnad on viimastel aastatel järk-järgult kasvanud, pole tehingute keskmine väärtus majandusbuumiaegseid hindu veel kinni püüdnud, olles kolmandiku võrra madalamad.

Väljaande kaas

Loe edasi

Kinnisvara

artikkel
Jaanika Tiido
– Eesti statistika aastaraamat. 2014. Statistical Yearbook of Estonia (lk 329)

Eesti kinnisvaraturg jätkas 2013. aastal tõusu ja tehingute hulk saavutas majandussurutisjärgse rekordi. Selle taga on nii Eesti majanduse positiivne areng, elanikkonna kindlustunde kasv, soodne intressimäär kui ka tasapisi lisanduvad uusarendused.

Väljaande kaas

Loe edasi