Tallinnas toimub Euroopa statistikakasutajate konverents

pressiteade nr 113

Täna, 24. oktoobril toimub Statistikaameti ja Euroopa Liidu statistikaameti Eurostat ühine konverents „Väike Eesti, suur Euroopa – mida näitab statistika?“, mille keskmes on statistikatarbija.

„Konverentsi eesmärk on anda ülevaade statistikatarbijatest, nende ootustest ja vajadustest ning kogemustest statistika kasutamisel,“ märkis Statistikaameti peadirektor Mart Mägi. „Statistikaameti ambitsioon on olla 2021. aastaks kõige efektiivsem statistikaamet Euroopas, tahame toota tarbijasõbralikku ja olulist statistikat, mis ei pakuks ainult tagasivaatavat infot, vaid ka prognoose,“ selgitas Mägi. „Kui soovime infoühiskonnas pildil olla ja oma tarbijate tähelepanu püüda, siis on meil tarvis mõista tarbijate tegelikke vajadusi ja leida parimad moodused, kuidas uued võimalused nende vajaduste hüvanguks ära kasutada,“ lisas ta.

Eurostati metoodika, ettevõtete statistika- ja infotehnoloogiateenuste direktor Emanuele Baldacci rõhutas, et: „See konverents on hea võimalus suurendada teadlikkust ja arutleda Euroopa statistika tuleviku üle. Riiklik statistika on oluline ja väärtustatud ainult siis, kui tarbijad pääsevad andmetele lihtsalt ligi ja ühiskonnas kasutatakse neid andmeid teabena ja otsuste tegemiseks. Eurostat ja riiklikud statistikaametid täiustavad pidevalt statistikaalase kommunikatsiooni tooteid, et saaksime oma tarbijatega paremini suhelda”.

Konverentsi esimeses pooles räägivad eri valdkondade eksperdid oma kogemusest riikliku statistika kasutamisel ja arvude tõlgendamisel. Päeva teises pooles tutvustavad teadlased Statistikaameti ja Eurostati andmete põhjal tehtud uuringuid Eesti majanduse, hariduse, sotsiaalelu ja elanike tervise kohta.

Vaata päevakava https://www.stat.ee/774741

Täpsem teave:

Anne Nuka
Osakonnajuhataja
Statistika levi osakond
Statistikaamet
Tel 625 9246