Turism, majutus ja toitlustus

Reisimine (travel, travelling) on inimeste vajadus ja suhtlusviis. Põhjused, miks inimesed reisivad, on olnud samad juba mitu aastatuhandet: religioon ja töö, meelelahutus ja puhkus. Nüüdisaegse turismi algeid võis täheldada juba Vana-Egiptuse mereäärsetes puhkepiirkondades, kuhu rajati esimesed supelhotellid. Kaubateede ääres asetsesid majutus- ja toitlustusettevõtted ning kaubitsemiskohad; tolleaegsed transpordivahendid võimaldasid vaid väga aeglaselt edasi liikuda.

Loe edasi

Juulis peatus majutusettevõtetes mullusest rohkem turiste

pressiteade nr 96

Eesti majutusettevõtetes peatus 2017. aasta juulis 498 000 sise- ja välisturisti, mida oli 2% enam kui eelmise aasta samal kuul, teatab Statistikaamet.

Loe edasi

Juunis peatus majutusettevõtetes mullusest rohkem turiste

pressiteade nr 84

Eesti majutusettevõtetes peatus 2017. aasta juunis 372 000 sise- ja välisturisti, mida oli 8% enam kui eelmise aasta samal kuul, teatab Statistikaamet.

Loe edasi

Mais peatus majutusettevõtetes mullusest rohkem turiste

pressiteade nr 77

Eesti majutusettevõtetes peatus 2017. aasta mais 297 000 sise- ja välisturisti, mida oli 6% enam kui eelmise aasta samal kuul, teatab Statistikaamet.

Loe edasi

Noorte valikud – kas õppima või tööle?

Statistikablogi
Ülle Vannas

Nüüd, kui on kõlanud koolide lõpukellad ja kohe on lukku minemas sisseastumiste pingeread, on huvitav analüüsida kui paljud noored teevad valiku õpingute kasuks, kui paljud lähevad tööle ja kui paljud eelistavad teha mõlemat?

Noorte valikud – kas õppima või tööle?

Loe edasi

Suveturist väisab peamiselt Eesti linnu

Statistikablogi
Helga Laurmaa, Ülle Valgma

Eesti turismi kõrghooaeg on suvi, kui kolmel suvekuul kokku peatub majutusettevõtetes ligi 40% kogu aasta jooksul majutatud sise- ja välisturistidest. Suvekuudel on nii sise- kui ka välisturistide seas eelistatuimad sihtkohad Tallinn, Pärnu, Tartu ja Kuressaare.

Suveturist väisab peamiselt Eesti linnu

Loe edasi

Turism ja majutus

Eesti Statistika Kvartalikiri. 2/17. Quarterly Bulletin of Statistics Estonia (lk 123)
Helga Laurmaa

Reisimine on maailmas populaarne. 2016. aastal suurenes maailmas ööbimisega välisreiside arv 4%. Eestis käis samal aastal ligi 6 miljonit väliskülastajat, kellest enam kui kolmandik kasutas majutusettevõtete teenuseid. Endiselt on naaberriikide turistid Eesti majutusettevõtete peamised kliendid.

Väljaande kaas

Loe edasi

Aprillis majutusettevõtetes peatunud turistide arv suurenes

pressiteade nr 66

Eesti majutusettevõtetes peatus 2017. aasta aprillis 257 000 sise- ja välisturisti, mida oli 14% enam kui eelmise aasta samal kuul, teatab Statistikaamet.

Loe edasi

I kvartalis majutusettevõtetes peatunud turistide arv suurenes

pressiteade nr 49

Eesti majutusettevõtetes peatus 2017. aasta I kvartalis 627 000 sise- ja välisturisti, mida oli 9% enam kui eelmise aasta samal perioodil, teatab Statistikaamet.

Loe edasi

Veebruaris majutusettevõtetes peatunud turistide arv suurenes

pressiteade nr 39

Eesti majutusettevõtetes peatus 2017. aasta veebruaris 207 000 sise- ja välisturisti, mida oli 13% enam kui eelmise aasta samal kuul, teatab Statistikaamet.

Loe edasi

Jaanuaris majutusettevõtetes peatunud turistide arv suurenes

pressiteade nr 27

Eesti majutusettevõtetes peatus 2017. aasta jaanuaris 192 000 sise- ja välisturisti, mida oli 8% enam kui eelmise aasta samal kuul, teatab Statistikaamet.

Loe edasi