Selgusid õpilaste Euroopa statistikavõistlusel Eestit esindavad võistkonnad

pressiteade nr 85

Õpilaste Euroopa statistikavõistlusel esindavad Eestit rahvahääletuse põhjal nooremas vanuserühmas Tallinna Reaalkooli võistkond Fresiito ja Lüganuse Kooli võistkond Mamika. Vanemas vanuserühmas pääsesid ühe võistkonna loobumise tulemusena otse Euroopa vooru Viljandi Gümnaasiumi võistkond Numbritaat ja Narva Pähklimäe Gümnaasiumi võistkond Merkintä.

Selgusid õpilaste Euroopa statistikavõistlusel Eestit esindavad võistkonnad
Foto: Shutterstock

Statistikavõistluse Euroopa vooru pääsemiseks tuli võistkondadel teha kaheminutiline ingliskeelne video, mis selgitab noori hetkel enim kõnetavat ühiskondlikku teemat. 1.–10. juulini toimunud rahvahääletusel konkureerisid kolm noorema vanuserühma võistkonda kahele Euroopa vooru finaali kohale. Rahvahääletusel sai enim hääli Tallinna Reaalkooli võistkond Fresiito video, mis kirjeldas Eesti süsiniku jalajälge. Teisena pääses Euroopa finaali Lüganuse Kooli võistkond Mamika video, mis rääkis Ida-Virumaa noortest ja nende väljakutsetest võrreldes teiste Euroopa noortega.

Euroopa Liidu statistikaameti Eurostat eestvedamisel toimub õpilaste Euroopa statistikavõistlus sel õppeaastal 17 riigis ja konkursil osaleb üle 17 000 õpilase. Eestis registreerus võistlusele 139 võistkonda ja ligi 400 õpilast. Euroopa vooru võitjad selguvad samuti videode põhjal 7. septembril.

Statistikavõistluse eesmärk on äratada õpilastes huvi statistika vastu ja julgustada õpetajaid õppetöös uusi materjale kasutama. Võistlusega näidatakse nii statistika seost igapäevaeluga kui ka selle tähtsust ühiskonnas. Eestis korraldavad võistlust statistikaamet, haridus- ja teadusministeerium, SA Innove ja Tartu ülikool. Võistluse kohta leiab lisainfot statistikaameti võistluse veebilehelt ja rahvusvaheliselt veebilehelt.

Täpsem teave:

Kadri Kütt
Meediasuhete juht
Statistika levi osakond
Statistikaamet
www.stat.ee
tel: 625 9181