Tarbijahindade harmoneeritud indeksi (THHI) aastakeskmine muutus

Tarbijahindade harmoneeritud indeks (THHI) on kavandatud tarbijahindade inflatsiooni rahvusvaheliseks võrdlemiseks. Näiteks kasutab Euroopa Keskpank THHI-d inflatsiooni jälgimiseks Majandus- ja Rahaliidus ning inflatsiooni konvergentsi hindamiseks vastavalt Amsterdami lepingu artikli 121 nõuetele. USA ja Jaapani kohta on tabelis esitatud riigi tarbijahinnaindeksid.

Lisainformatsioon Eurostati veebilehel

20142015201620172018
Euroopa Liit0.60.10.21.71.9
EL (28 liikmesriiki)0.60.10.21.71.9
Euroala0.40.20.21.51.8
Euroala (19 riiki)0.40.20.21.51.8
Euroala (18 riiki)0.40.20.21.51.8
Belgia0.50.61.82.22.3
Bulgaaria-1.6-1.1-1.31.22.6
Tšehhi0.40.30.62.42.0
Taani0.40.20.01.10.7
Saksamaa0.80.70.41.71.9
Eesti0.50.10.83.73.4
Iirimaa0.30.0-0.20.30.7
Kreeka-1.4-1.10.01.10.8
Hispaania-0.2-0.6-0.32.01.7
Prantsusmaa0.60.10.31.22.1
Horvaatia0.2-0.3-0.61.31.6
Itaalia0.20.1-0.11.31.2
Küpros-0.3-1.5-1.20.70.8
Läti0.70.20.12.92.6
Leedu0.2-0.70.73.72.5
Luksemburg0.70.10.02.12.0
Ungari0.00.10.42.42.9
Malta0.81.20.91.31.7
Holland0.30.20.11.31.6
Austria1.50.81.02.22.1
Poola0.1-0.7-0.21.61.2
Portugal-0.20.50.61.61.2
Rumeenia1.4-0.4-1.11.14.1
Sloveenia0.4-0.8-0.21.61.9
Slovakkia-0.1-0.3-0.51.42.5
Soome1.2-0.20.40.81.2
Rootsi0.20.71.11.92.0
Suurbritannia1.50.00.72.72.5
Island1.00.30.8-1.70.7
Liechtenstein..........
Norra1.92.03.91.93.0
Šveits0.0-0.8-0.50.60.9
Montenegro..........
Põhja-Makedoonia0.0 (d)0.1 (d)0.2 (d)2.1 (d)2.3 (d)
Albaania..........
Serbia2.3 (d)1.5 (d)1.3 (d)3.3 (d)2.0 (d)
Türgi8.9 (d)7.7 (d)7.7 (d)11.1 (d)16.3 (d)
Ameerika Ühendriigid1.3 (d)-0.8 (d)0.5 (d)1.7 (d)2.2 (d)

(..) - Andmeid ei ole saadud
(d) - Definitsioon erineb, vaata metaandmeid

Allikas: Eurostat