Põllumajandusmaa ja -kultuuride kasvupind, aasta

Mõõtühik: hektarit

20152016201720182019
Kasutatav põllumajandusmaa993 5951 003 505981 825984 671988 410
Põllumaa669 665690 208678 788682 805689 589
Teravili350 376351 353330 677350 433364 364
Nisu169 702164 544169 753154 579166 984
Talinisu97 80890 719102 44975 032115 377
Suvinisu71 89473 82567 30479 54751 607
Rukis14 31912 36813 31410 85428 901
Oder131 414135 342102 487138 485123 378
Talioder1 1041 7484 1937 73417 161
Suvioder130 310133 59498 294130 752106 217
Kaer24 39629 30933 64939 65337 258
Suviteraviljade segu2 1101 026367611305
Tritik7 0895 6805 8293 3425 886
Tatar1 3463 0855 2782 9091 652
Kaunvili31 26355 42365 56246 80542 954
Põldhernes22 12638 86638 75029 67731 835
Põlduba9 12116 52526 75817 07911 058
Muu kaunvili1632544961
Kartul5 8215 6435 3885 2055 336
Söödajuurvili3126270209446
Tehnilised kultuurid72 59575 26185 53979 15079 096
Raps ja rüps70 83970 10373 78672 68372 411
Taliraps ja -rüps38 82925 41834 80628 12051 436
Suviraps ja -rüps32 01044 68538 98044 56320 974
Õlilina121117805352
Kanep....9 8453 5364 455
Ravim- ja maitsetaimed8381 0551 4022 5691 639
Muud tehnilised kulturid7973 986426309539
Söödakultuurid põllumaal147 318178 261170 759180 702180 220
Haljasmais8 4947 9589 17910 54813 713
Tera- ja kaunvili haljassöödaks......9 6268 567
Muud üheaastased söödakultuurid......2 2602 247
Mitmeaastased söödakultuurid135 323158 517149 017158 267155 693
Liblikõielised30 37936 85434 67933 68728 660
Lühiajaline rohumaa104 944121 663114 339124 580127 033
Köögivili ja maasikad4 0573 8874 2864 1064 084
Avamaaköögivili3 1393 0873 3973 1313 100
Kapsas488457460555602
Lillkapsas1611......
Kurk188190204196198
Söögipeet315317327293290
Porgand489460491498498
Mugulsibul214202208196208
Küüslauk118108102110119
Roheline hernes526552609455489
Kaalikas97106988493
Muu köögivili704697898744604
Katmikköögivili243235235235235
Kurk katmikalal7066666868
Tomat katmikalal149146146146146
Muu köögivili katmikalal2423232121
Maasikad675565654740748
Seemnekasvatus3 4783 3793 4762 9012 995
Lilled ja ehistaimed......1114
Kesa54 68716 69213 01913 28310 082
Püsirohumaa317 348306 753295 927294 695291 659
Püsirohumaa sööda tootmiseks192 295269 835242 083247 940240 636
Hooldatav püsirohumaa125 05336 91853 84446 75551 023
Püsikultuurid6 5826 5447 1117 1707 162
Viljapuu- ja marjaaiad5 8665 8396 3676 4336 364
Õunad ja pirnid2 7562 4822 5222 5762 552
Ploomid338325318321314
Kirsid222206209214210
Punane ja valge sõstar260233249230227
Must sõstar524453564626577
Karusmari150140139139139
Vaarikas245250274259253
Muud puuviljad ja marjad1 3711 7502 0922 0672 091
Muud püsikultuurid515476505502628
Puukool201229239236169