Elektrihinnad kasutaja liigi järgi

Eurot kWh koht

Näitaja esitab lõpptarbija elektrihindu. Äritarbija elektrihindu defineeritakse järgmiselt: keskmine hind eurodes kWh kohta ilma maksudeta iga aasta esimese poolaasta kohta keskmise suurusega äritarbijatele (Ic aastase tarbimisvahemikuga 500–2000 MWh). Kuni 2007. aastani on hinnad esitatud keskmise suurusega tarbija kohta iga aasta 1. jaanuari seisuga (standardtarbija Ie 2000 MWh aastatarbimisega). Kodutarbija elektrihindu defineeritakse järgmiselt: keskmine hind eurodes kWh kohta ilma maksudeta iga aasta esimese poolaasta kohta keskmise suurusega kodutarbijatele (Dc aastase tarbimisvahemikuga 2500–5000 MWh). Kuni 2007. aastani on hinnad esitatud keskmise suurusega tarbija kohta iga aasta 1. jaanuari seisuga (standardtarbija Dc 3500 MWh aastatarbimisega).

Lisainformatsioon Eurostati veebilehel

Keskmine kodutarbija
20152016201720182019
EL (28 liikmesriiki)0.20880.20370.20430.20540.2147
EL (27 liikmesriiki)0.20960.20580.2047....
Euroala0.21990.21620.22100.21910.2270
Euroala (19 riiki)..........
Belgia0.21260.25440.28570.28240.2839
Bulgaaria0.09420.09560.09550.09790.0997
Tšehhi0.13850.14200.14380.15730.1748
Taani0.30680.30880.30490.31260.2984
Saksamaa0.29510.29690.30480.29870.3088
Eesti0.13020.12080.12070.13480.1357
Iirimaa0.24260.23200.23050.23690.2423
Kreeka0.17670.17160.17110.16720.1650
Hispaania0.23090.21850.22960.23830.2403
Prantsusmaa0.16760.16850.17040.17480.1765
Horvaatia0.13170.13110.11960.13110.1321
Itaalia0.24500.23420.21320.20670.2301
Küpros0.19570.15270.18630.18930.2203
Läti0.16350.16280.15860.15310.1629
Leedu0.12560.12310.11160.10970.1255
Luksemburg0.17670.16980.16150.16710.1798
Ungari0.11270.11140.11250.11230.1120
Malta0.12570.12570.13280.12850.1305
Holland0.19860.16200.15620.17060.2052
Austria0.20090.20340.19500.19660.2034
Poola0.14440.13320.14460.14100.1343
Portugal0.22790.23500.22840.22460.2150
Rumeenia0.13030.12600.11980.13330.1358
Sloveenia0.15890.16180.16090.16130.1634
Slovakkia0.15060.14230.14350.15660.1577
Soome0.15520.15410.15810.16120.1734
Rootsi0.18510.18940.19360.18910.2015
Suurbritannia0.21250.19510.17660.18870.2122
Island0.11970.13120.15980.15450.1406
Liechtenstein0.18410.17280.1724....
Norra0.16140.15150.16420.17510.1867
Šveits..........
Montenegro0.09820.09560.09830.10240.1032
Põhja-Makedoonia0.08260.08220.08200.07810.0783
Albaania0.08120.08240.0844....
Serbia0.05750.06410.06640.07050.0706
Türgi0.13600.12670.10480.09040.0847
Bosnia- ja Hertsegoviina0.08120.08310.08590.08640.0873
Kosovo (vastavalt ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsioonile 1244/99)0.06250.05900.06620.06330.0600
Moldova0.08190.09620.09770.10200.0936
Ukraina..0.0249 (p)0.03930.04100.0442
Gruusia......0.06850.0809
Keskmine äritarbija
20152016201720182019
EL (28 liikmesriiki)0.08770.08170.07830.07940.0869
EL (27 liikmesriiki)0.08770.08190.0787....
Euroala0.08680.08130.07920.07990.0872
Euroala (19 riiki)..........
Belgia0.08980.08500.08160.07650.0807
Bulgaaria0.06820.09920.07530.08000.0877
Tšehhi0.07610.07200.06770.07220.0757
Taani0.05910.05880.06160.05930.0635
Saksamaa0.08090.07880.07610.07710.0855
Eesti0.07550.07370.07210.07310.0768
Iirimaa0.12940.11980.10950.11710.1330
Kreeka0.10370.09290.08620.07900.0792
Hispaania0.11160.10510.10100.10080.1092
Prantsusmaa0.07760.07140.07330.07370.0812
Horvaatia0.08690.08510.08210.08480.0887
Itaalia0.09430.08410.08290.08920.0952
Küpros0.13160.09540.12750.12410.1512
Läti0.09100.08970.09110.08110.0837
Leedu0.08180.07770.06960.07010.0833
Luksemburg0.08420.07840.06960.07460.0816
Ungari0.07780.07290.0638 (e)0.07380.0861
Malta0.15990.14220.13360.13310.1377
Holland0.07220.06520.06070.06110.0679
Austria0.07310.07030.06210.07040.0805
Poola0.08330.07620.06730.06480.0801
Portugal0.09890.09430.08350.07810.0836
Rumeenia0.07070.06350.06420.07100.0821
Sloveenia0.07140.06780.06190.06890.0791
Slovakkia0.10810.10470.07410.07900.0921
Soome0.06370.06140.05960.06110.0639
Rootsi0.06170.06110.06430.06430.0733
Suurbritannia0.11840.10420.09380.09700.1000
Island..0.07140.0768 (p)0.0756 (e)0.0558
Liechtenstein0.14260.12550.1156....
Norra0.06120.05740.06050.06770.0729
Šveits..........
Montenegro0.07660.07940.07240.07650.0776
Põhja-Makedoonia0.08360.08190.05240.06240.0687
Albaania..........
Serbia0.05910.06160.05870.06470.0767
Türgi0.07900.07220.06150.05710.0683
Bosnia- ja Hertsegoviina0.06250.06120.05810.06430.0647
Kosovo (vastavalt ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsioonile 1244/99)0.07050.06870.07310.07290.0642
Moldova0.07070.08270.08280.08800.0771
Ukraina......0.05950.0656
Gruusia......0.04890.0595

(..) - Andmeid ei ole saadud
(p) - Esialgne väärtus
(e) - Hinnanguline väärtus

Allikas: Eurostat