Igaüks loeb!

Osale loendusel endale sobival ajal ja kohas – osale e-loendusel!

2011. aasta rahva ja eluruumide loendusel on Eestimaa inimestel esimest korda võimalus osaleda loendusel interneti kaudu. Päris esimest korda saab loendusankeeti täita endale sobival ajal ja sobivas kohas – olgu varahommikul, päeval või öötundidel, kodus, tööl või raamatukogus. Kui ankeet saab põhjalikult täidetud, ei tule loendaja Teie kodu külastama.

E-loendusel saab osaleda esimese kuu jooksul – 31. detsember 2011 – 31. jaanuar 2012, täites küsimustiku enda, oma leibkonna ja eluruumi kohta spetsiaalses e-loenduse keskkonnas.

Loendusandmete esitamine internetis ei ole keeruline, sellega saab hakkama igaüks, kes on internetti varem kasutanud. Ankeet on varustatud vajalike juhenditega ja abi on võimalik küsida ka telefoni teel. Soovijatel on e-loenduse juhendiga võimalik tutvuda SIIN.

E-loendusel osalemiseks ei pea kodus olema arvuti ja internetiühendus, ankeete võib täita avalikus internetipunktis, tööl, koolis, sõbra juures või näiteks lähimas raamatukogus.

E-ankeedi täitmise eelduseks on vaid ID-kaardi, Mobiil-ID ja vajalike PIN-koodide või internetipanga koodide olemasolu, sest loenduskeskkonda sisenemiseks peab isik end tuvastama. Valmis tasub vaadata ka enda ning kõigi leibkonnaliikmete, keda kavatsetakse loendada, isikukoodid.

Loendusankeedist väljumisel tuleb kindlasti väljuda ka e-loenduse keskkonnast. Selleks klõpsake lingil „Välju“. Enne kui teine leibkonnaliige keskkonda sisse logima hakkab, on soovitav kõik brauseri aknad sulgeda.

Nii interneti- kui ka küsitlusloenduse ankeetides küsitakse täpselt samu asju.

Info
E-R kell 8-17
+372 625 9300
stat at stat dot ee
Tatari 51, 10134 Tallinn