Igaüks loeb!

Aadressandmete märkimine e-loenduse ankeedis

Ma ei leia otsinguga aadressi, mida teha?

Kui otsingutulemustes soovitud aadressi ei ole, siis tuleb proovida otsingut täpsustada või üldistada vastavalt sellele, kas tulemusi oli liiga palju või liiga vähe.

Aadressiotsing tuleb teha järgmiselt:

 • Sisestage aadressiotsingusse tänavanimi koos majanumbriga ja asula nimi (näiteks Luha 27, Võru).
 • Talu nimi sisestage koos asula nimega (näiteks Männi, Lehmja).
 • Klõpsake nupul „Otsi“.
 • Kuvatakse otsingu tulemused, kus klõpsake õigele aadressile.
 • Kontrollige, kas kaardil on märgistatud õige hoone ja vajadusel sisestage korteri number. Juhul kui roosa mumm asetseb kõrvalhoonel mitte eluhoonel (talu korral) või tänaval elumaja kõrval, ei ole vaja minna aadressiotsingusse ega kaardile, et mummu asukohta parandada. Asukohaga võib olla eksitud kuni 100 m. Kui mumm asub täiesti vales kohas, siis tuleb minna tagasi aadressiotsingusse ja sealt kaardile.
 • Kui aadress on korras, klõpsake nupul „Salvesta ja jätka“.

Video Youtube'is

Kui aadressiotsinguga õiget aadressi ei pakuta, siis tuleb klõpsata otsingutulemuste all oleval nupul „Kaardile“ (nähtav alles pärast otsingu tegemist). Kui arvutis puudub Adobe Flash Player, saab aadressi sisestada käsitsi lingist „Sisesta aadress siit“.

Kaardi kasutamine

 • Klõpsake nupul „Kaardile“.
 • Asukoha leidmiseks kaardil kasutage rippmenüüsid, mille abil saab kaarti suurendada valitud asustusüksuse tasemele. Lisaks rippmenüüdele on kaardi suurendamiseks/vähendamiseks kasutada suurendamise tööriist (kaardi paremas ülanurgas) ning hiire rullik. Kaardi nihutamiseks kasutage klaviatuuri nooleklahve või hiirt. Hiirega nihutamiseks vajutage alla hiire vasak klahv, hoidke seda all ja liigutage kaarti soovitud suunas.
 • Asukoha märkimiseks peab kaardi mõõtkava olema 1:5000. Selle mõõtkava saavutamiseks kasutage suurendamise tööriista (kaardi paremas ülanurgas), hiire rullikut või klõpsake suurendamise tööriista sildil „1:5000“.
 • Kui olete kaardil oma elukoha/maja tuvastanud, siis klõpsake sellel kohal/majal. Kaardile tekib roosa sümbol.
 • Kaardi kõrval rippmenüüde all olevatesse lahtritesse pakutakse aadressi juhul kui sellel hoonel on süsteemis aadress olemas. Kui aadressi on muudetud pärast 2010. aasta maid ja süsteemis on vana aadress, siis jätke see muutmata. Kui pakutav aadress on Teile tundmatu, siis parandage see.
 • Ise aadressi kirjutamiseks klõpsake nupul „Muuda pakutud aadressi käsitsi“. Seejärel saab aadressväljadel kirjutada/kustutada.
 • Klõpsake nupul „Salvesta ja jätka“.

Kui aadressi ei leia või puudub Adobe Flash Player

 • Kui aadressi ei leia, siis vajutage aadressiotsingu lehekülje lõpus oleval viitel „Kui aadressi ei leia või aadressi sisestamiseks Adobe Flash Playerita klõpsa siia“.
 • Sisestage aadress aadressiotsingusse ja valige õige aadress. Järgige juhiseid.
 • Kui aadressi ei leitud, siis vajutage lehekülje lõpus oleval viitel „Võimaluse korral täpsustage otsingut või sisestage aadress siit“. Täitke aadressi aknas vajalikud väljad.
 • Vajutage „Salvesta“.

Mu arvutis ei ole Adobe Flash Playerit ja ma ei saa seda ka installeerida. Kas ma ei saagi nüüd e-loendusel osaleda?

Saate küll. Ankeedi täitmiseks ei ole Adobe Flash Playerit vaja. Kui Teie arvutis seda programmi pole, siis juhul, kui Te otsinguga aadressi ei leia, saate selle sisestada käsitsi lingist „Sisesta aadress siit“. Adobe Flash Playeri installeerimist pakutakse lisavõimalusena.

Leidsin otsinguga aadressi, aga ei saa „Salvesta ja jätka“ nupuga edasi.

Sel juhul tuleb kontrollida sisestatud aadressi. Võimalik, et tegu on sellise eluruumitüübiga, mille puhul rakendus nõuab korteri numbri sisestamist (eluruumitüüp on nt korter mitteelamus). NB! Enne salvestamist tuleb klõpsata otsinguakna alla tekkinud punases kirjas aadressilingil.

Elan teise maja hoovis hoones, millel eraldi aadressi ei ole. Kuidas ma oma aadressi märgin?

Loenduse üks eesmärk on loendada kõik eluruumid, seepärast on oluline, et ka see hoovipealne maja saaks eraldi eluruumina kirja. Hoovipealne aadressita maja tuleb märkida kaardile käsitsi (Adobe Flash Playeri puudumisel sisestada aadress käsitsi lingist „Sisesta aadress siit“). Aadressiks tuleb sel juhul märkida selle maja aadress, mille hoovis Teie maja asub, ning lisada väljale „Maja/krundi number“ maja numbrile kaldkriips ja „2“. Nt kui aadressil Koidula tn 33 asub hoovipealne maja, siis tuleb selle maja numbriks märkida „33/2“. Talu hoovis asuva maja puhul tuleb „2“ lisada talu nime juurde. NB! Sellistel juhtudel võib Statistikaamet aadressi täpsustamiseks vastaja poole pöörduda.

NB! Vene ja inglise keeles ankeeti täites tuleb aadressiotsingusse otsingusõna sisestada eesti keeles.

Info
E-R kell 8-17
+372 625 9300
stat at stat dot ee
Tatari 51, 10134 Tallinn