Igaüks loeb!

e-loendus

Millal saab internetis loendusküsimustikku täita?

Internetis saab küsimustikku täita alates 31.12.2011, enne seda ei ole e-loenduse keskkond avatud. e loendus kestab jaanuari lõpuni, küsimustikku saab täita ööpäev läbi. Soovitatav on seda teha jaanuari teisel või kolmandal nädalal, et vältida e loenduse algusele ja lõpule iseloomulikku keskkonna tippkoormust.

Kuidas saab end internetis loendada?

Loendada saab end spetsiaalses e-loenduse keskkonnas, kuhu pääseb veebilehelt www.REL2011.ee. E-loenduse ajal on veebilehel nupp „e-loendama“, sellel klõpsates jõuate lehele, kus saab e-loenduse keskkonda sisse logida ID-kaardi, Mobiil-ID, Swedbanki, SEB (U Net) või Sampo internetipanga kaudu. Swedbanki, SEB ja Sampo panga internetipanga e-teenuste rubriigist leiab ka otselingi e-loenduse keskkonda. Sisselogival isikul peab olema Eesti Vabariigi isikukood.

Milliste internetibrauseritega saab e-loendada?

E-loenduse keskkond töötab Internet Exploreri ja Mozilla Firefoxiga. Enne sisselogimist tuleb veenduda, et arvuti vastab minimaalsetele tehnilistele nõudmistele.

Kes saavad ennast e-loendada?

E-loendusel saavad osaleda kõik, kes kuuluvad Eestis loendatavate isikute hulka, st isikud, kelle püsielukoht on Eesti Vabariigis, sh isikud, kes ajutiselt (alla 12 kuu) viibivad välisriigis; ja ajutised elanikud ehk need isikud, kes saabusid Eestisse enne 31.12.2011 ja on siin viibinud või kavatsevad viibida vähemalt kolm kuud. Loendusmomendi (31.12.2011) seisuga alla 15 aastased isikud e loenduse keskkonda sisse logida ei saa. Nende eest peab ankeedid täitma vähemalt 15-aastane leibkonnaliige. Kui internetis loendada pole võimalik, siis tuleb küsitlusloenduse ajal eluruumi loendaja. Sisselogival isikul peab olema Eesti Vabariigi isikukood.

Kas välismaal viibides saab e-loendusel osaleda?

Jah, saab, kui isikul on Eesti Vabariigi isikukood. E-loenduse keskkonda sisenemiseks peab kasutaja end autoriseerima ID-kaardi, Mobiil-ID, Swedbanki, SEB (U-Net) või Sampo panga internetipanga kaudu. NB! Kui inimese püsielukoht on välisriigis, siis ta Eestis loendatavate hulka ei kuulu.

Kõik korduma kippuvad küsimused

Info
E-R kell 8-17
+372 625 9300
stat at stat dot ee
Tatari 51, 10134 Tallinn