Igaüks loeb!

Küsitlusloendus

Kas kõik rahvaloendajana töötavad inimesed on ikka usaldusväärsed?

Et loendajad külastavad inimeste kodusid, siis on nad väga hoolikalt valitud. Kõigi loendajate tausta on põhjalikult uuritud ning nad on allkirjaga kinnitanud, et peavad kinni konfidentsiaalsusnõudest.

Ma ei soovi loendajat oma koju lasta, kas ma võin temaga kohtuda mujal?

Jah, loendajal on lubatud intervjuu teha ka väljaspool loendatava eluruumi (nt koridoris, autos, raamatukogus, kohvikus). Oluline on, et andmete andmise ajal on tagatud vastaja privaatasus.

Küsitlusloenduse lõpuni on jäänud kaks nädalat, aga mina olen loendamata.

Sellisel juhul tuleb võtta ühendust klienditoega ning öelda oma püsielukoha aadress, nimi, isikukood ja telefoninumber. See info edastatakse loendajale, kes võtab Teiega ühendust, et intervjuuaeg kokku leppida.

Kellele tuleb loendaja koju?

Loendaja läheb nendesse eluruumidesse,
1) mille elanikud ei osalenud e-loendusel;
2) mille elanikest jättis keegi ankeetide täitmise e-loendusel pooleli;
3) kus e-loenduse andmetel elab üle ühe leibkonna (siis kontrollib loendaja lihtsalt üle, kas kõigi kohta on ankeedid e-loendusel täidetud või on vaja veel kedagi intervjueerida);
4) mis e-loenduse andmetel on asustamata (siis kontrollib loendaja üle, kas eluruum on ka tegelikult asustamata (tühi) ega ole mõne inimese elukohaks).

Kuidas ma saan kindel olla, et tegu pole libaloendajaga?

Rahvaloendajad külastavad kodusid 20.02–31.03.2012. Loendajal on pildiga Statistikaameti töötõend, loenduse logoga sall ja sinine kohver. Kahtluse korral (või juhul kui Teil pole ust avamata võimalik töötõendit vaadata), saate küsida loendaja nime ja Statistikaameti klienditoest telefonil 625 9100 üle kontrollida, kas ta on Teie loendaja.

Kõik korduma kippuvad küsimused

Info
E-R kell 8-17
+372 625 9300
stat at stat dot ee
Tatari 51, 10134 Tallinn