Igaüks loeb!

e-loenduse keskkonda sisenemine

Miks mul ei õnnestu ID-kaardiga sisse logida?

Kontrollige:

a) kas ID-kaart on lugejasse õigesti sisestatud ja lugeja arvutiga ühendatud;

b) kas ID-kaardi tarkvara on installeeritud. Tarkvara saab paigaldada internetis aadressilt www.installer.id.ee. Et rahva ja eluruumide loenduse infosüsteemis kasutatakse kõrgeimat võimalikku turvalisusastet, siis tuleb e-loenduse keskkonna kasutajal oma arvutitesse paigaldada viimased turvatäiendused (sh ServicePack3);

c) kas ID-kaardi sertifikaadid kehtivad. Sertifikaatide kehtivust saab kontrollida internetis aadressil: www.sk.ee/id-kontroll, kus saab neid ka ise uuendada.

ID- kaardi abiliin: tel 1777; www.id.ee.

Miks mul ei õnnestu ID-kaardiga e-loenduse keskkonda siseneda, kuigi vastav tarkvara on arvutis olemas ja ID-kaardi sertifikaadid kehtivad?

Sulgege kõik brauseri aknad, paigaldage ID-kaart lugerisse, ühendage luger arvutiga ja avage brauser. Oluline on, et avaksite e-ankeedi eraldi aknas. Juhul kui sisselogimine siiski ei õnnestu, ei vasta Teie arvuti e-loenduse keskkonna turvanõuetele. Et Teie arvuti oleks piisavalt turvatud, palume toimida järgmiste soovituste järgi.

  1. Paigaldage Windows XP’le viimane hoolduspakett (Service Pack 3) ja kõik hilisemad saadaolevad kriitilised uuendused (high-priority updates) aadressilt http://www.update.microsoft.com.
  2. Paigaldage arvutisse ID-kaardi tarkvara kõige uuem versioon aadressilt http://installer.id.ee.
  3. Vahetage oma brauser viimase ametliku versiooni vastu.
  4. Kustutage kõik Internet Exploreris kasutatavad personaalsed sertifikaadid (Tools > Internet Options > Content > Certificates > Personal > Remove).

Miks ma ei saa ID-kaardi tarkvara installeerida?

Üldjuhul on selline probleem inimestel, kes kasutavad asutuse/ettevõtte arvutit, kus kasutajal pole administraatoriõigusi. Probleemi lahendamiseks tuleb pöörduda oma asutuse/ettevõtte IT spetsialisti poole.

Ma ei tea ID-kaardi PIN-koode.

PIN-koodid väljastatakse koos ID-kaardiga. Kui koodid on kadunud, saab uued Politsei- ja Piirivalveameti kodakondsus- ja migratsioonibüroodest või ID-kaardi järelteenindust pakkuvast pangakontorist.

Kõik korduma kippuvad küsimused

Info
E-R kell 8-17
+372 625 9300
stat at stat dot ee
Tatari 51, 10134 Tallinn