Igaüks loeb!

E-loendaja meelespea

 1. E-ankeeti võib täita kodus, tööl, avalikus internetipunktis või näiteks sõbra juures. E-loendusel on võimalik osaleda ka ajutiselt välismaal viibides.
 2. E-loenduskeskkonda sisenemiseks peab kasutama ID-kaarti, Mobiil-ID’d või SEB, Swebanki, Sampo või Nordea internetipanga koode (Krediidipanga kliendid saavad siseneda ID-kaardi või Mobiil-IDga). Valmis tuleb vaadata loendatavate isikukoodid, mille leiab ID-kaardilt või muult isikut tõendavalt dokumendilt.
 3. Enne sisse logimist veenduge, et Teie arvuti täidab minimaalseid süsteemi nõudmisi.
 4. Varuge loendusankeedi täitmiseks piisavalt aega, sest kõige mugavam on kogu leibkonna ankeedid järjest ära täita. Üheliikmelise leibkonna loendamiseks kulub umbes pool tundi, iga järgneva isikuga läheb 10-15 minutit.
 5. Esimesena e-loenduse keskkonda sisse loginud leibkonnaliikmel tuleb täita ka leibkonnaankeet ja eluruumiankeet.
 6. Alla 15-aastase lapse ankeedi täidab tema vanem või muu leibkonnaliige. E-loendamisel võib aidata ka oma vanemaid või vanavanemaid, kes kuuluvad teise leibkonda.
 7. Esimesena tuleb täita leibkonnaankeet, märkides elukoha aadressi ja leibkonnaliikmed. Seejärel saate valida, kas hakkate täitma eluruumiankeeti või isikuankeeti.
 8. Kui olete täitnud leibkonna-, eluruumi- ja enese isikuankeedi, on otstarbekas, et teised vähemalt 15-aastased leibkonnaliikmed sisenevad loenduskeskkonda ja täidavad enda isikuankeedi ise.
 9. Kõik täidetud ankeedid tuleb lõpetamiseks kinnitada. Veel kinnitamata ankeeti on võimalik salvestada ning vajadusel täiendada.
 10. Kinnitatud ankeete ei saa parandada ega uuesti vaadata. Enne kinnitamise veenduge, et kõik andmed ankeedis on õiged.
 11. Loendusankeedist väljumisel tuleb kindlasti väljuda ka e-loenduse keskkonnast. Selleks klõpsake lingil „Välju“. Enne kui teine leibkonnaliige keskkonda sisse logima hakkab, on soovitav kõik brauseri aknad sulgeda.

Tutvu ka e-loenduse keskkonna juhendiga.

Info
E-R kell 8-17
+372 625 9300
stat at stat dot ee
Tatari 51, 10134 Tallinn