Primaarenergia tarbimine

Primaarenergia tarbimise all mõeldakse energia sisemist kogutarbimist, välja arvatud energiakandjate mitteenergeetiline kasutamine (nt maagaas, mida kasutatakse mitte põletamiseks, vaid kemikaalide tootmiseks). Energia sisemist kogutarbimist on vaja teada, et mõõta energia tegelikku tarbimist ja võrrelda seda strateegia „Euroopa 2020“ eesmärkidega vastavalt Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivile 2012/27/EL. Säästuprotsent arvutatakse, kasutades 2005. aasta väärtusi ja 2020. aasta prognoosi. „Euroopa 2020“ eesmärk on saavutatud, kui säästuprotsent jõuab 20%-ni.
Rohkem infot energiatõhususe statistika kohta leiab tootest Statistics Explained.

Lisainformatsioon Eurostati veebilehel

Miljon tonni nafta ekvivalenti (TOE)
2015201620172018TARGET
EU (27 countries - from 2020)1354.501365.931385.531375.66..
EL (28 liikmesriiki)1537.611544.931562.401551.921483
EU (27 countries - 2007-2013)........1479
Euroala (19 riiki)1083.521087.991098.201085.97..
Belgia46.0649.1849.0946.8443.7
Bulgaaria17.9617.6818.3418.3616.9
Tšehhi39.7440.0440.3540.3939.6
Taani16.9217.5717.8517.9617.4
Saksamaa295.93297.63298.12291.75276.6
Eesti5.335.905.656.176.5
Iirimaa13.9214.6114.3914.5413.9
Kreeka23.2322.9023.1222.4224.7
Hispaania118.60119.29125.79124.63119.8
Prantsusmaa244.40240.11239.15238.91219.9
Horvaatia7.968.058.338.1811.15
Itaalia149.12147.97148.95147.24158.0
Küpros2.282.432.532.552.2
Läti4.274.294.474.695.4
Leedu5.796.046.166.336.5
Luksemburg4.144.154.294.464.5
Ungari23.3023.7424.5024.4924.1
Malta0.750.710.810.820.7
Holland63.7464.7765.0864.7160.7
Austria31.6231.9032.8131.8031.5
Poola90.0694.8399.16101.0696.4
Portugal21.6421.7622.8222.6422.5
Rumeenia30.7330.6232.3732.4843.0
Sloveenia6.326.546.736.677.3
Slovakkia15.2215.3716.1515.7916.4
Soome31.1532.4332.0932.9935.9
Rootsi44.3245.4146.4546.7843.4
Suurbritannia183.11179.01176.87176.27177.6
Island5.805.595.986.53..
Norra27.0026.0727.3025.94..
Šveits..........
Montenegro0.990.950.991.04..
Põhja-Makedoonia2.592.562.672.52..
Albaania2.122.172.332.33..
Serbia14.2114.5814.8914.79..
Türgi125.32131.52145.48139.50..
Bosnia- ja Hertsegoviina6.116.696.69....
Kosovo (vastavalt ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsioonile 1244/99)2.482.662.532.54..
Indeks, 2005 = 100
2015201620172018TARGET
EU (27 countries - from 2020)90.4391.1992.5091.84..
EL (28 liikmesriiki)89.3289.7590.7690.15..
EU (27 countries - 2007-2013)..........
Euroala (19 riiki)89.6990.0690.9189.90..
Belgia89.3395.3995.2290.84..
Bulgaaria93.4892.0095.4295.54..
Tšehhi93.4894.1894.9095.00..
Taani87.0190.3291.7792.34..
Saksamaa92.0192.5492.6990.71..
Eesti105.53116.81111.78122.23..
Iirimaa93.1697.7596.2897.30..
Kreeka76.9975.9176.6474.30..
Hispaania86.8587.3692.1191.26..
Prantsusmaa93.6792.0291.6691.56..
Horvaatia87.0888.0591.1689.49..
Itaalia82.4681.8382.3781.42..
Küpros91.9498.01102.39102.94..
Läti94.9895.6199.40104.44..
Leedu71.9975.0476.5578.68..
Luksemburg86.8087.0289.9093.50..
Ungari88.4190.0792.9792.93..
Malta82.0177.5188.1389.87..
Holland90.9192.3992.8392.31..
Austria96.6697.52100.2997.22..
Poola102.39107.82112.74114.90..
Portugal87.1087.5791.8391.09..
Rumeenia85.3485.0389.8990.20..
Sloveenia90.0993.3095.9395.17..
Slovakkia87.4088.2592.7490.68..
Soome92.8296.6295.6198.29..
Rootsi89.9692.1994.2894.95..
Suurbritannia81.9380.1079.1478.87..
Island180.71173.96186.33203.35..
Norra108.85105.08110.03104.55..
Šveits..........
Montenegro96.9792.9997.01101.73..
Põhja-Makedoonia89.8388.5592.4787.34..
Albaania99.55101.94109.51109.64..
Serbia90.7393.1295.1094.42..
Türgi155.05162.72179.99172.59..
Bosnia- ja Hertsegoviina..........
Kosovo (vastavalt ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsioonile 1244/99)127.45137.05130.14130.81..
Säästuprotsent
2015201620172018TARGET
EU (27 countries - from 2020)3.244.115.604.85..
EL (28 liikmesriiki)3.684.185.354.65..
EU (27 countries - 2007-2013)..........
Euroala (19 riiki).. (z).. (z).. (z).. (z)..
Belgia.. (z).. (z).. (z).. (z)..
Bulgaaria.. (z).. (z).. (z).. (z)..
Tšehhi.. (z).. (z).. (z).. (z)..
Taani.. (z).. (z).. (z).. (z)..
Saksamaa.. (z).. (z).. (z).. (z)..
Eesti.. (z).. (z).. (z).. (z)..
Iirimaa.. (z).. (z).. (z).. (z)..
Kreeka.. (z).. (z).. (z).. (z)..
Hispaania.. (z).. (z).. (z).. (z)..
Prantsusmaa.. (z).. (z).. (z).. (z)..
Horvaatia.. (z).. (z).. (z).. (z)..
Itaalia.. (z).. (z).. (z).. (z)..
Küpros.. (z).. (z).. (z).. (z)..
Läti.. (z).. (z).. (z).. (z)..
Leedu.. (z).. (z).. (z).. (z)..
Luksemburg.. (z).. (z).. (z).. (z)..
Ungari.. (z).. (z).. (z).. (z)..
Malta.. (z).. (z).. (z).. (z)..
Holland.. (z).. (z).. (z).. (z)..
Austria.. (z).. (z).. (z).. (z)..
Poola.. (z).. (z).. (z).. (z)..
Portugal.. (z).. (z).. (z).. (z)..
Rumeenia.. (z).. (z).. (z).. (z)..
Sloveenia.. (z).. (z).. (z).. (z)..
Slovakkia.. (z).. (z).. (z).. (z)..
Soome.. (z).. (z).. (z).. (z)..
Rootsi.. (z).. (z).. (z).. (z)..
Suurbritannia.. (z).. (z).. (z).. (z)..
Island.. (z).. (z).. (z).. (z)..
Norra.. (z).. (z).. (z).. (z)..
Šveits..........
Montenegro.. (z).. (z).. (z).. (z)..
Põhja-Makedoonia.. (z).. (z).. (z).. (z)..
Albaania.. (z).. (z).. (z).. (z)..
Serbia.. (z).. (z).. (z).. (z)..
Türgi.. (z).. (z).. (z).. (z)..
Bosnia- ja Hertsegoviina.. (z).. (z).. (z).. (z)..
Kosovo (vastavalt ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsioonile 1244/99).. (z).. (z).. (z).. (z)..

(..) - Andmeid ei ole saadud
(z) - Ei esine (sh tegelik = 0)

Allikas: Eurostat