Uuenenud statistika andmebaas

Oktoobris vähenes kaubavahetus endiselt

pressiteade nr 154

Statistikaameti andmete alusel vähenes kaupade eksport oktoobris võrreldes 2018. aasta oktoobriga 7% ja import 6%. Kõige enam ehk ligi viiendiku vähenes Eesti kaubavahetus riikidega, mis ei kuulu Euroopa Liitu.

Loe edasi

Majutusettevõtetel läks oktoobris hästi

pressiteade nr 153

Statistikaameti andmete kohaselt peatus oktoobris majutusettevõtetes 289 000 turisti, mis oli 5% rohkem kui aasta varem samal kuul. Turistide ööbimiste arv suurenes 7%.

Majutusettevõtetel läks oktoobris hästi

Loe edasi

Vabu ametikohti on endiselt üle kümne tuhande

pressiteade nr 152

Statistikaameti andmete alusel oli Eesti ettevõtetes, asutustes ja organisatsioonides 2019. aasta kolmandas kvartalis 11 892 vaba ametikohta. Vabade ametikohtade arv on püsinud üle 10 000 alates 2017. aasta 1. kvartalist.

Loe edasi

Novembris mõjutasid tarbijahinnaindeksit enim toit ja transport

pressiteade nr 151

Tarbijahinnaindeksi muutus oli novembris võrreldes oktoobriga –0,2% ja võrreldes eelmise aasta novembriga 1,8%, teatab statistikaamet.

Tarbijahinna indeksi muutus

Loe edasi

Statistikaamet uurib Eesti inimeste ajakasutust

pressiteade nr 150

Statistikaamet alustas detsembri esimesel nädalal järjekordset iga kümne aasta tagant toimuvat ajakasutuse uuringut, mis kestab 2021. aastani. Teavet kogutakse üle kümneaastaste inimeste ajakasutusest, aja veetmise kohtadest ning liikumisviisidest.

Statistikaamet uurib Eesti inimeste ajakasutust

Loe edasi

Kulutused teadus- ja arendustegevusele mullu suurenesid

pressiteade nr 149

Statistikaameti andmetel kulutati Eestis 2018. aastal teadus- ja arendustegevusele 365,6 miljonit eurot, mida on viiendiku võrra enam kui aasta varem.

Loe edasi

Statistikaamet tutvustas loenduskomisjonile teise prooviloenduse tulemusi

pressiteade nr 148

Teisipäeval, 3. detsembril kogunes Vabariigi Valitsuse loenduskomisjon (VVLK), kellele statistikaamet andis ülevaate rahva ja eluruumide loenduse teise prooviloenduse tulemusest ning tutvustas 2021. aasta võimalikku loendusmeetodit.

Statisitkaamet tutvustas loenduskomisjonile teise prooviloenduse tulemusi

Loe edasi

Statistikaameti välimus uueneb

pressiteade nr 147

Detsembrist alustas statistikaamet oma visuaalse identiteedi järkjärgulist uuendamist, mis kestab kuni 2021. aasta alguseni. Uus välimus on loodud just digitaalsete kanalite peale mõeldes.

Statistikaameti välimus uueneb

Loe edasi

Tööstustoodangu kogumaht oktoobris vähenes

pressiteade nr 146

Tööstusettevõtted tootsid oktoobris 4% vähem kui eelmise aasta samas kuus. Töötlevas tööstuses jäi toodang samale tasemele, kuid vähenes energeetikas ja mäetööstuses, näitavad statistikaameti andmed.

Loe edasi

Mida edukam mees, seda rohkem lapsi

Statistikablogi
Alis Tammur

Statistika paljastab, et isad saavad paremini hakkama kui lastetud mehed. Nad on targemad, edukamad, teenivad rohkem ja elavad kauem.

Mida edukam mees, seda rohkem lapsi

Loe edasi