Palgarakenduse banner

Statistikaameti palgarakendus täienes 2020. aasta andmetega

pressiteade nr 69

Statistikaameti palgarakendusest ametipalk.stat.ee on nüüdsest kättesaadavad ka selle aasta esimese kvartali palgaandmed. Rakendusse lisandusid juurde ka 11 ametirühma mediaanpalgad.

Statistikaameti palgarakendus täienes 2020. aasta andmetega

Loe edasi

Rongisõitjate arv vähenes rohkem kui neli korda

artikkel
Statistikaamet

Aprillis sõitis rongiga 167 000 reisijat, mis on neli korda vähem kui eelmisel aastal samas kuus, kus reisijaid oli 708 500. Kaubavedu vähenes rohkem kui veerandi võrra.

Eesti raudtee-ettevõtete veetud sõitjad ja veosed*, jaanuar 2019 – aprill 2020

Loe edasi

Lastega peresid iseloomustab oma kodu ja palju ruumi

Statistikablogi
Anet Müürsoo

Igas neljandas Eesti leibkonnas kasvavad lapsed. Turvaliste koduseinte varjus teevad nad oma esimesed sammud, puhkavad päevaseiklustest ja lahendavad koolitükke. Tänasel lastekaitsepäeval uurime lähemalt, millistes tingimustes meie lapsed elavad ja kasvavad.

Lastega peresid iseloomustab oma kodu ja palju ruumi

Loe edasi

Tööstustoodangu maht langes kümnendi tagusele tasemele

pressiteade nr 68

Tööstusettevõtted tootsid aprillis 17% vähem toodangut kui eelmisel aastal samal ajal. Tööstuse kolmest sektorist vähenes toodang kõikides valdkondades, nii töötlevas tööstuses kui ka energeetikas ja mäetööstuses.

Loe edasi

Esimeses kvartalis langes SKP 0,7%

pressiteade nr 67

Statistikaameti andmetel langes 2020. aasta esimeses kvartalis sisemajanduse koguprodukt (SKP) võrreldes eelmise aasta kolme esimese kuuga 0,7%. Jooksevhindades moodustas SKP 6,5 miljardit eurot.

Loe edasi

Aprillis langes müük enim tekstiiltoodete, rõivaste ja jalatsite kauplustes

pressiteade nr 66

Statistikaameti andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu 2020. aasta aprillis 517 miljonit eurot. Võrreldes eelmise aasta sama kuuga vähenes müügitulu püsivhindades 15%.

Loe edasi

Töösuhete arvu langus on peatunud

artikkel
Statistikaamet

Statistikaameti tööturu kiirstatistika andmete kohaselt on viimastel nädalatel töösuhete arvu langus peatunud. Aasta alguse ja ka eriolukorra eelse ajaga võrreldes on aga töösuhteid endiselt vähem.

Töösuhete arvu langus on peatunud

Loe edasi

Svetlana Raudonen: rahvaloenduse ettevalmistused püsivad graafikus

artikkel
Svetlana Raudonen

Ettevalmistused 2021. aasta rahva ja eluruumide loenduseks kestavad mitmendat aastat. Kogu protsess hõlmab lisaks infosüsteemi laiaulatuslikule arendustöödele ka koostööd erinevate asutuste ja ministeeriumitega. Kuna traditsiooniline loendus toimub sel korral registriandmete alusel, on koostöö keskmes Eesti registrites olevate andmete kvaliteedi tõstmine, kirjutab aasta algusest rahva ja eluruumide loenduse projekti juhtiv Svetlana Raudonen.

Svetlana Raudonen

Loe edasi

Sotsiaalne distantseerumine kinnisvara moodi

Statistikablogi
Jaan Õmblus, Arko Kesküla

Viiruskriis pole pannud inimesi sotsiaalselt distantseeruma mitte ainult teineteisest, vaid ka oma varadest. Kuidas muidu nimetada suureulatuslikku üürikuulutuste kasvu ja mida oma elamispinna üürileandmine siis ikka muud on, kui sellest distantseerumine.

Sotsiaalne distantseerumine kinnisvara moodi

Loe edasi

Keskmise brutokuupalga kasvu veab info ja side tegevusala

pressiteade nr 65

Statistikaameti andmete kohaselt oli keskmine brutokuupalk tänavu esimeses kvartalis 1404 eurot, mis on 4,8% suurem kui eelmisel aastal samal ajal. Kvartalite võrdluses on see viimaste aastate kõige tagasihoidlikum brutokuupalga kasv.

Loe edasi