Statistikaameti ettevõtete kiirstatistika: juunis deklareeritud käive paranes

Statistikaamet

Viimaste ettevõtete kiirstatistika andmete kohaselt kasvas deklareeritud käive juunis võrreldes maiga, kuid jäi siiski ligikaudu kümnendiku võrra madalamale tasemele kui eelmise aasta juunis.

Statistikaameti ettevõtete kiirstatistika: juunis deklareeritud käive paranes

Statistikaameti juhtivanalüütik Märt Leesment ütles, et kuigi enamiku tegevusalade käive jäi möödunud aasta juuni tasemele alla, paranes olukord võrreldes maiga pea kõigil. „Suurim kasvaja oli nii rahaliselt kui ka suhteliselt veevarustus, kanalisatsioon, jäätme- ja saastekäitlus. Suurematest tegevusaladest jõudis eelmise aasta tasemele töötlev tööstus. Töötleva tööstuse taastumist juunis toetasid peamiselt toiduainete, joogi- ja mööblitootjad.

Taastumist oli näha ka tööjõukuludes. Mõne tegevusala, näiteks elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamise ning info ja side puhul ületasid 2020. aasta juuni tööjõukulud töötaja kohta tuntavalt möödunud aasta taset. 

Teist kvartalit kokku võttes heitsime pilgu ka tegevusaladele, kus enim käivet kaotati. Viimaste kuude suurimate käibekaotajate hulgast võib leida reisibürood ja reisikorraldajad; majutusettevõtted; kinofilmide, videote ja telesaadete tootjad, helisalvestiste ja muusika kirjastajad; sporditegevuse ning lõbustus- ja vaba aja tegevuste ettevõtted,“ kommenteerib Leesment.