Ehitus

Ehitus on ehitiste püstitamine, rekonstrueerimine, laiendamine ja remontimine. Ehitatakse ehitusprojekti järgi, mis määrab ehitise mahu ja konstruktsiooni.

Loe edasi

Esimeses kvartalis tehti rohkem remondi- ja ümberehitustöid

pressiteade nr 64

Eesti ehitusettevõtted ehitasid selle aasta esimeses kvartalis kodumaal ja välisriikides kokku 7% rohkem kui 2019. aasta samas kvartalis. Eestis küll ehitusmaht suurenes, kuid välisriikides vähenes.

Ehitus

Loe edasi

Nõudlus uute elamispindade järele püsib endiselt

pressiteade nr 19

Statistikaameti esialgsete andmete alusel ehitasid Eesti ehitusettevõtted 2019. aastal Eestis ja välisriikides kokku 3,2 miljardi euro eest ehk 3% rohkem kui aasta varem. Vaid Eesti ehitusturgu arvesse võttes jäi ehitusmaht eelneva aasta tasemele.

Loe edasi

Ehitusmaht vähenes pärast kolm ja pool aastat kestnud kasvu

pressiteade nr 140

Statistikaameti andmetel ehitasid Eesti ehitusettevõtted selle aasta kolmandas kvartalis Eestis ja välisriikides kokku 1% vähem kui 2018. aasta samas kvartalis. Nii nagu aasta esimesel poolel suurenes ehitusmaht vaid välisriikides. Eestis ehitusmaht vähenes.

Loe edasi

Kuidas läheb Eesti ehitusturul?

Statistikablogi
Merike Sinisaar

Eelmisel aastal vaieldi ehitusturul, kas tegu on buumiga ning kas ikka tuleb see kõige-kõige aasta. Selle aasta esimene pool on olnud aga vaikne ja stabiilne.

Kuidas läheb Eesti ehitusturul?

Loe edasi

Välismaal ehitamine kasvatab jätkuvalt ehitusmahtu

pressiteade nr 96

Statistikaameti andmetel ehitasid ehitusettevõtted II kvartalis Eestis ja välisriikides kokku 3% rohkem kui 2018. aasta samas kvartalis. Eelmise kvartaliga sarnaselt kasvas ehitusmaht välisriikidesse tehtud tööde arvelt, kohaliku turu maht aga vähenes.

Loe edasi

Ehituse kasv aeglustus

pressiteade nr 64

Statistikaameti andmetel ehitasid Eesti ehitusettevõtted Eestis ja välisriikides I kvartalis kokku 2% rohkem kui 2018. aasta samas kvartalis. Ehitus kasvas välisriikidesse tehtud tööde arvelt. Kohalikul turul ehitusmaht vähenes.

Loe edasi

Uue kodu rajamisel eelistatakse Harju maakonna linnalisi piirkondi

Statistikablogi
Ülle Valgma, Marika Kivilaid

Kümnest eluruumist seitse said Ehitisregistri andmetel 2018. aastal kasutusloa Harju maakonna linnalises või väikelinnalises asustuspiirkonnas.

Uue kodu rajamisel eelistatakse Harju maakonna linnalisi piirkondi

Loe edasi

Eelmisel aastal ehitusmaht kasvas

pressiteade nr 20

Esialgsetel andmetel ehitasid Eesti ehitusettevõtted 2018. aastal Eestis ja välisriikides kokku kolme miljardi euro eest, mis oli 18% rohkem kui 2017. aastal, teatab Statistikaamet. Arvestades vaid Eesti ehitusturgu, kasvas ehitusmaht eelmisel aastal 21%.

Ehitusmahuindeks, 2000–2018 (2015=100)

Loe edasi

III kvartalis ehitusmaht suurenes

pressiteade nr 119

Eesti ehitusettevõtted ehitasid 2018. aasta III kvartalis Eestis ja välisriikides kokku 16% rohkem kui eelnenud aasta samas kvartalis, teatab Statistikaamet. Vaid Eesti ehitusturgu arvesse võttes suurenes ehitusmaht 18%.

Ehitusmahuindeks ja selle trend, I kvartal 2003 – III kvartal 2018 (2015. aasta kvartalite keskmine = 100)

Loe edasi

II kvartalis ehitusmaht suurenes

pressiteade nr 87

Eesti ehitusettevõtted ehitasid 2018. aasta II kvartalis Eestis ja välisriikides kokku 20% rohkem kui eelnenud aasta samas kvartalis, teatab Statistikaamet. Vaid Eesti ehitusturgu arvesse võttes suurenes ehitusmaht 22%.

Ehitusmahuindeks ja selle trend, I kvartal 2003 – II kvartal 2018

Loe edasi