Rahva ja eluruumide loenduse alguseni on jäänud

Mikroandmete kasutamine teaduslikul eesmärgil

Juriidilised isikud ja asutused võivad teadustööde tegemiseks kasutada statistikaameti mikroandmeid. Andmeid saab kasutada lokaalsel töökohal või kaugühenduse kaudu, olenevalt andmete iseloomust ja lepingu tingimustest.

Mikroandmete kasutamiseks tuleb esitada taotlus e-postiga aadressil stat [at] stat.ee (subject: Konfidentsiaalsete%20andmete%20taotlus)  või saata kirja teel aadressile Tatari 51, 10134 Tallinn. Taotlus tuleb esitada järgneval vormil:

Taotluse menetlemine ja andmete kasutamise tingimused on täpsemalt kirjeldatud „Konfidentsiaalsete andmete teaduslike eesmärkidel edastamise korras“.

Tutvu statistikaameti uuringute metaandmetega siin.

Taotluse täitmise tähtaeg

Taotluse rahuldamisest teatab statistikaamet 15 tööpäeva jooksul. Kui taotlust ei ole võimalik esitatud andmete puudulikkuse tõttu täita, võtame taotluse esitajaga ühendust kahe tööpäeva jooksul, et andmeid täpsustada.

Mikroandmete kasutamine turvalisel töökohal on tasuta, kasutaja tasub vaid andmete ettevalmistamise kulud.

Lokaalse töökoha kasutamise broneerimine

Andmetega töötamiseks on statistikaametis sisse seatud töökohad. Töökohal andmete kasutamiseks palume aeg broneerida meili teel aadressil teadlasearvuti [at] stat.ee või telefonil 625 9345. Broneerimisel tuleb täpsustada kasutamise koht (Tallinn või Tartu), kuupäev ja kellaaeg (algus ja lõpp).

  • Töökohad asuvad statistikaameti kontorites Tallinnas Tatari 51 ja Tartus TÜ Delta keskuses, Narva mnt 20.
  • Töökohti saab kasutada tööpäeviti kella 9.00–16.00. Järgmise päeva töökoha broneeringu soov esitada hiljemalt samal päeval kella 12-ks.

11. juunil töötab andmeesitaja klienditoe telefon kella 12-ni. Vabandame ebamugavuste pärast!