Küsimuste maratoni Küsimus24-ni on jäänud

Tööstustoodang kasvas oktoobris 2,8%

Uudis
Postitatud 1. detsember 2021 8:00

Statistikaameti andmetel tootsid tööstusettevõtted oktoobris 2,8% rohkem toodangut kui eelmise aasta samas kuus. Toodang suurenes energeetikas 11,8% ja töötlevas tööstuses 3,5%, vähenes aga mäetööstuses 39,7%.

Statistikaameti analüütik Helle Bunder toob välja, et tingituna 2020. aasta oktoobrikuu kõrgemast võrdlusbaasist, ei olnud selle aasta oktoobris olulisematel tegevusaladel enam nii suured kasvunumbrid kui paaril eelneval kuul. „Vaatamata sellele suurenes tootmine rohkem kui pooltel töötleva tööstuse tegevusaladel,“ lisab ta.

Suurema osatähtsusega tööstusharudest kasvas puidu töötlemine (5,9%) ja toiduainete (4,3%), elektriseadmete (9,7%) ning ehitusmaterjalide (11,6%) tootmine. Samale tasemele jäi metalltoodete toomine. Mahud vähenesid aga elektroonikaseadmete (16,6%) ja mööbli (2,5%) tootmises.

Töötleva tööstuse toodangust 67% müüdi välisturule, ekspordi osatähtsus oli suurim farmaatsia ning arvutite ja elektroonikaseadmete tootmises. Korrigeerimata andmetel kasvas toodangu müük ekspordiks võrreldes mulluse oktoobriga 11,5% ja müük siseturule 21,9%.

Töötleva tööstuse toodangu mahuindeks ja selle trend, jaanuar 2010 – oktoober 2021 (2015 = 100)

Sesoonselt korrigeeritud andmetel vähenesid mahud tööstuses kokku võrreldes septembriga 2,4%, ning töötlevas tööstuses 1,3%.

Energeetika valdkonnas suurenes elektri tootmine koguseliselt (MWh) võrreldes eelmise aasta oktoobriga 24,9% ning soojuse tootmine 4,6%.

Tööstustoodangu mahuindeksi (töötlev tööstus) muutus võrreldes eelmise aasta vastava kuuga*

Tööstus on suurim majandussektor ja majanduskasvu oluline vedaja. Tööstustoodangu indeks hõlmab kolme valdkonna ehk mäetööstuse, energeetika ja töötleva tööstuse majandusnäitajaid.

Tööstustoodangu indeksi koostamiseks kogub ja analüüsib statistikaamet andmeid majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellimusel, et saada aru, kuidas läheb Eesti majandusel.

Infot erinevate tööstuse valdkondade kohta leiab ettevõtluse juhtimislaualt.

Vaata ka tööstuse valdkonnalehte.

Detailsemad andmed on avaldatud statistika andmebaasis.

 

Täpsem teave:

Kadri Kütt
meediasuhete juht

statistika levi osakond
statistikaamet
tel 625 9181

Foto: Shutterstock