Kinnisvaraturu kiirstatistika

Statistikaamet kajastab koroonaviirusega seonduva majanduskriisi mõjusid kinnisvaraturule interaktiivsetel joonistel ja blogipostituste seerias. Iga kuu uuenevatel interaktiivsetel joonistel antakse ülevaade kinnisvaraturu olukorrast. Eluaseme müügikuulutuste andmed kogutakse Eesti suurematest kinnisvaraportaalidest. Blogipostitused leiab statistikablogist: https://blog.stat.ee/tag/kinnisvara.

Kaardil kujutatakse elamukinnisvara müügihindasid. Maakondade värvid sõltuvad kinnisvara ruutmeetri mediaanhinnast (mida tumedam värv, seda kõrgem). Täpid kujutavad müügis olevat kinnisvara. Täpi läbimõõt sõltub müüdava kinnisvara üldpinnast (mida suurem pind, seda suurem läbimõõt) ning värv ruutmeetrihinnast (mida suurem, seda tumedam).

Joonisel on kujutatud elamukinnisvara ruutmeetrihindade jagunemist Harju ja Tartu maakonnas ning ülejäänud Eestis. Mida laiem on viiuldiagramm, seda rohkem on piirkonnas müügis vastava ruutmeetrihinnaga elamukinnisvaraobjekte. Viiuldiagrammide keskteljel on kujutatud üksikuid müügis olevaid objekte. Mida suurem on täpi läbimõõt, seda kõrgem on müügihind.