Majandus

Teenuste väliskaubanduses eelistame põhjanaabreid

Statistikablogi
Rita Medžyte

Geograafiliselt ja ajalooliselt on riikide peamised väliskaubanduspartnerid olnud ikka naaberriigid ja siin pole erand ka Eesti. Selle aasta esimeses kvartalis eksportisime oma teenuseid Euroopasse 83% ja importisime sealsetest riikidest lausa 87%. Oodatult on meie peamiseks partnerriigiks Soome.

Teenuste import Soomest ettevõtte tegevusala järgi

Loe edasi

Tööstustoodangu tootmine langes teist kuud järjest

pressiteade nr 80

Tööstusettevõtted tootsid mais 18% vähem toodangut kui eelmisel aastal samas kuus. Tööstuse kolmest sektorist vähenes toodang nii töötlevas tööstuses kui ka energeetikas ja mäetööstuses.

Loe edasi

Mai tõi ostlejad taas kaubanduskeskustesse

pressiteade nr 79

Statistikaameti andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu 2020. aasta mais 625 miljonit eurot. Võrreldes eelmise aasta sama ajaga vähenes müügitulu püsivhindades 1%.

Loe edasi

Pealinna suurimat brutotulu teenitakse Kesklinnas, väikseimat Lasnamäel

Statisitkablogi
Greta Tischler

Tallinnas oli elanike keskmine brutotulu 2019. aastal 1444 eurot kuus. Linnaosadest oli teenitud tulu kõige suurem Kesklinna (1779 eurot) ja kõige väiksem Lasnamäe elanikel (1224 eurot).

Tallinna asumite palgatöötaja kuu keskmine brutotulu, 2019

Loe edasi

Maanteedel veetakse aina enam puitu ja paberit

artikkel
Statistikaamet

Eesti kaubaveoautod vedasid möödunud aastal hinnanguliselt üle 28 miljoni tonni kaupa, mis on veidike vähem kui 2018. aastal. Kauba kogus riigisisestel vedudel oli märgatavalt suurem kui rahvusvahelistel vedudel, kus see langes aastaga 5%.

Eesti veokite kaubavedu kaubagrupiti, 2008–2017

Loe edasi

Statistikaameti ettevõtete kiirstatistika: Deklareeritud käive jäi mais samale tasemele

artikkel
Statistikaamet

Viimaste ettevõtete kiirstatistika andmete kohaselt jäi ettevõtete deklareeritud käive mais samale tasemele aprilliga, kuigi tavapäraselt eeldanuks kuu varasemaga võrreldes kasvu.

Statistikaameti ettevõtete kiirstatistika: Deklareeritud käive jäi mais samale tasemele

Loe edasi

Tootjahinnaindeksi üheksa kuud kestnud langus peatus

pressiteade nr 77

Tööstustoodangu tootjahinnaindeks muutus 2020. aasta mais võrreldes aprilliga 0,1% ja võrreldes eelmise aasta maiga -3,9%.

Tootjahinnaindeksi üheksa kuud kestnud langus peatus

Loe edasi

Eluaseme hinnaindeksi muutus oli viimase viie aasta suurim

pressiteade nr 76

Statistikaameti andmetel tõusis eluaseme hinnaindeks 2020. aasta esimeses kvartalis võrreldes 2019 aasta esimese kvartaliga 11,5%. Viimati oli eluaseme hinnaindeksi muutus sellest suurem 2014. aasta kolmandas kvartalis, mil see oli 13,2%.

Loe edasi

Statistikaameti väliskaubanduse rakendus sai aastaseks! Vaata videot!

artikkel
Statistikaamet

Eelmise aasta juunis tulime välja unikaalse rakendusega, mis esitleb värskeid väliskaubanduse andmeid atraktiivselt ja graafiliselt. Meie projektijuht Karl Annus räägib rakenduse sünnipäeva puhul järgnevas videos, millist infot on võimalik rakendusest leida:

Saatjariigid

Loe edasi

Ärirentnik hindab keskpärasust

Statistikablogi
Jaan Õmblus, Arko Kesküla, Märt Leesment

Pärast eriolukorda avastatakse ärikinnisvara turul uut maailma. Hinnasoodustusi ootavad rentnikud kombivad rendileandjate taluvuspiiri, kinnisvaraomanikud jälgivad majanduse taastumise märke ja otsivad maksujõulisi kliente. Sektori rahastajad on aga ettevaatlikud ja hoiavad pigem eemale.

Ärirentnik hindab keskpärasust

Loe edasi