Palk ja tööjõukulu

Pealinna suurimat brutotulu teenitakse Kesklinnas, väikseimat Lasnamäel

Statisitkablogi
Greta Tischler

Tallinnas oli elanike keskmine brutotulu 2019. aastal 1444 eurot kuus. Linnaosadest oli teenitud tulu kõige suurem Kesklinna (1779 eurot) ja kõige väiksem Lasnamäe elanikel (1224 eurot).

Tallinna asumite palgatöötaja kuu keskmine brutotulu, 2019

Loe edasi

Vabade ametikohtade arv langes aastaga veerandi võrra

pressiteade nr 72

Statistikaameti andmetel oli tänavu esimeses kvartalis Eesti ettevõtetes, asutustes ja organisatsioonides 8613 vaba ametikohta, mis on veerandi võrra vähem kui eelmisel aastal samal ajal.

Loe edasi

Heidame pilgu Eesti elanike rahakotti: palgad puust ja punaseks

Statistikablogi
Statistikaamet

Keskmine brutokuupalk oli 2019. aastal 1407 eurot, palgatöötaja kuu keskmine brutotulu 1317 eurot ja kõikide ametite mediaanpalk 1143 eurot. Elanike kuu keskmine netosissetulek oli 2018. aastal* 752 eurot ja ekvivalentnetosissetulek 1060 eurot. Millest need summad kõnelevad? Mida need mõisted täpsemalt tähendavad ja millal võrdlusi tehes üht teisele eelistada? Statistikaameti analüütikud selgitavad.

Heidame pilgu Eesti elanike rahakotti: palgad puust ja punaseks

Loe edasi

Statistikaameti palgarakendus täienes 2020. aasta andmetega

pressiteade nr 69

Statistikaameti palgarakendusest ametipalk.stat.ee on nüüdsest kättesaadavad ka selle aasta esimese kvartali palgaandmed. Rakendusse lisandusid juurde ka 11 ametirühma mediaanpalgad.

Statistikaameti palgarakendus täienes 2020. aasta andmetega

Loe edasi

Keskmise brutokuupalga kasvu veab info ja side tegevusala

pressiteade nr 65

Statistikaameti andmete kohaselt oli keskmine brutokuupalk tänavu esimeses kvartalis 1404 eurot, mis on 4,8% suurem kui eelmisel aastal samal ajal. Kvartalite võrdluses on see viimaste aastate kõige tagasihoidlikum brutokuupalga kasv.

Loe edasi

Eriolukorrast tingitud hüvitise ja töökoormuse märkimine palgaküsimustikus

artikkel
Statistikaamet

Statistikaameti uuringus „Palk ja tööjõud“ osalejatel on eriolukorrast tingituna oluline märkida palgaküsimustikus korrektselt nii saadud töötasu hüvitis kui ka muutunud töökoormus.

Töökoormuse märkimine

Loe edasi

Palgarakendus teeb kättesaadavaks andmed, millele seni ligipääs puudus

Statistikablogi
Evelin Kivilo-Paas

Kui tuttavate või kolleegidega vesteldes jõuab jutt palganumbriteni, tekib tihtipeale ebamugav vaikus või kipub jutt ühtäkki väga ümmarguseks. Kas tuleb tuttav ette? Statistikaameti loodud palgarakendus on teinud kättesaadavaks palgaandmed, millele avalikkusel varem ligipääsu polnud.

Palgarakendus teeb kättesaadavaks andmed, millele seni ligipääs puudus

Loe edasi

Statistikaameti rakendus aitab Eesti tööturu läbipaistvamaks muuta

pressiteade nr 51

Statistikaamet esitles täna palgarakendust, milles on visualiseeritud 110 levinud ametirühma mediaanpalgad Eesti piirkondade ja maakondade kaupa.

Palgarakendus

Loe edasi

Vabade ametikohtade arv püsib üle 10 000

pressiteade nr 31

Statistikaameti andmete kohaselt oli möödunud aasta neljandas kvartalis Eesti ettevõtetes, asutustes ja organisatsioonides 10 376 vaba ametikohta.

Loe edasi