Igaüks loeb!

Eesti Statistikaseltsi konverents keskendub registritele ja rahvaloendusele

24. märts 2009   PDF   DOC

24.–25. märtsini toimub Tallinnas Eesti Statistikaseltsi konverents „Registrid ja rahvaloendus”, mille üks korraldaja on Statistikaamet.

Eestis toimub rahva ja eluruumide loendus 2011. aastal (REL 2011) ning sellega seoses on elavnenud registrite arendamine. Kas registripõhine loendus on Eestis võimalik? Millal ja mis tingimustel? „Konverentsi eesmärk on innustada arutelu riiklike registrite arengusuundade ning tänapäeva rahvaloenduse meetodite teemal,“ märkis Statistikaameti REL 2011 projektijuht Diana Beltadze.

„Konverents koondab rahvaloenduse ja registrite alase tippkompetentsi Eestis,“ rõhutab Eesti Statistikaseltsi president Kalev Pärna. „Kahe päeva jooksul räägime riigi infosüsteemide arendamise ja rahvaloenduse vastastikustest seostest.“

Konverentsi avavad Riigikogu esimees Ene Ergma, rahvastikuminister Urve Palo ja Rahandusministeeriumi kantsler Tea Varrak. Ministeeriumide ja ametkondade esindajad annavad ülevaate sellest, mida riik rahvaloenduselt ootab. Koos ülikoolide teadlaste ja rahvaloenduse spetsialistidega vaetakse riiklike registrite kasutusvõimalusi 2011. aasta rahvaloendusel. Hea ülevaate saab riigi infosüsteemide hetkeolukorrast meid kõiki puudutavates valdkondades nagu rahvastik, haridus ja tervishoid. Huvipakkuv on ka tagasivaade 1881. aastal toimunud esimesele rahvaloendusele Eesti- ja Liivimaal.

Programmiga saab tutvuda Statistikaameti veebilehel http://www.stat.ee/yritused

Konverents toimub Rahandusministeeriumi koolituskeskuses (Tallinn, Suur-Ameerika 1).

Täpsem teave:

Diana Beltadze
REL 2011 projektijuht
Rahva ja eluruumide loenduse talitus
Statistikaamet
Tel 625 9361

Kalev Pärna
Eesti Statistikaseltsi president
Tartu Ülikool
Mob 551 0400
ESS logo

Kontakt
ajakirjanikele

Anu Ots
Kommunikatsioonijuht
anu dot ots at stat dot ee
tel +372 625 9296
mob +372 5061790