Igaüks loeb!

Üle-Eestiline väitlussari „Eesti tähtsaim väitlus” keskendub rahvastikule

6. november 2011   PDF   DOC

Esmaspäeval, 7. novembril algab Eesti Väitlusseltsi ja Statistikaameti koostöös Eesti olulistele rahvastikuteemadele keskenduv väitluste sari „Eesti tähtsaim väitlus”. Nädala jooksul väitlevad teadlased ja poliitikud noortega kuues Eesti paigas.

„Väitluse all on kõige olulisemad Eesti rahvastikku puudutavad teemad nagu sündimus, rahvastiku vananemine, ääremaastumine, siseränne, pärimuskultuuri säilitamine ja väljaränne,” rääkis Eesti Väitlusseltsi tegevjuht Margo Loor.

„Väitluste sarja eesmärk on tekitada väitluste sarjaga nendes Eesti jaoks üliolulistes küsimustes avalikku arutelu. Seda enam, et peagi algav rahvaloendus toob rahvastikuküsimuste üle arutlemiseks palju uut ja värsket teadmist. Kasvõi seda, kui suur on olnud väljaränne ja kui palju meid tegelikult Eestis elab,” ütles 2011. aasta rahva ja rahvaloenduse kommunikatsioonispetsialist Katerina Danilova.

Kokku toimub Tallinnas, Tartus, Narvas, Pärnus ja Viljandis kuus väitlust. Väitluste nädal algab 7. novembril Tallinna Tehnikaülikoolis ja lõpeb 15. novembril Tartu Ülikoolis, kus temaatilise ettekandega esineb ka prof. Marju Lauristin. Teemad ja esinejad on igal väitlused erinevad, kuid ühendavaks teemaks on rahvastik.

Täpsema ajakava ja esinejate nimekirja leiab http://www.stat.ee/vaitlus. Väitlussarja „Eesti tähtsaim väitlus” korraldavad Eesti Väitlusselts ja Statistikaamet.

Eestis toimub rahvaloendus tänavu 31. detsembrist järgmise aasta 31. märtsini. Esimese kuu jooksul (31.12.2011–31.01.2012) toimub elektrooniline rahvaloendus ehk e-loendus, kus Eesti alalised elanikud saavad vastata küsimustikule internetis. Neid, kes e-loendusel ei osale, külastavad perioodil 16. veebruar – 31. märts 2012 rahvaloendajad.

www.REL2011.ee

Täpsem teave:

Katerina Danilova
Teabe ja levi talitus
Statistikaamet
GSM 5919 2009
e-post: press at REL2011 dot eepress at REL2011 dot ee

Kontakt
ajakirjanikele

Anu Ots
Kommunikatsioonijuht
anu dot ots at stat dot ee
tel +372 625 9296
mob +372 5061790