Igaüks loeb!

Rahvusraamatukogus saab tutvuda saabuva rahvaloenduse kaardirakendustega

16. november 2011   PDF   DOC

Täna, 16. novembril kell 10-17 toimub Rahvusraamatukogus geoinfosüsteemide (GIS) ja geograafia teabepäev “Geograafia paneb paika”, kus saab muu hulgas tutvuda aasta lõpul algava rahva ja eluruumide loenduse kaardirakendustega.

„Me soovime teabepäevaga populariseerida geograafiat ja geoinfosüsteeme, mis on täna igal pool meie ümber – telefonides, autodes, arvutites. Lisaks on teabepäev heaks kokkupuutekohaks erialaspetsialistidele, tudengitele, õpetajatele ja õpilastele,“ ütles GIS-päeva projektijuht Kreet Masik.

Pühendatuna 31. detsembril algavale rahva ja eluruumide loendusele, saab teabepäeval tutvuda nii saabuva loenduse kaardirakendustega, mille abil kaardistatakse Eesti eluruumid kui ka rahvaloenduse kaartidega läbi aegade. „Loenduskaardid annavad hea ülevaate kartograafia arengust. Näiteks olid 1922. aasta loendusel kasutada vaid linnade plaanid ja väga üldised kaardid. 2000. aastal loendusel võeti kasutusele GIS andmebaas. Kui sinna kõrvale panna ka tänavuse loenduse kaardirakendused, siis tekib põnev võrdlusmoment,“ rääkis Masik.

Programmis tutvustatakse lisaks rahvaloenduse geoinfosüsteemidele ka Rahvusarhiivi ja Maa-ameti kaardisüsteeme, virtuaalse Tallinna vanalinna projekti ja muud põnevat. Kogu programmiga saab tutvuda aadressil http://www.gispaev.ee. Üritusel osalemine on tasuta.

Geograafia ja geoinfosüsteemide teabepäeva korraldavad: Eesti Geoinformaatika Selts, Statistikaamet, Eesti Rahvusraamatukogu ja Maa-amet. Teabepäeva toetab Haridus- ja Teadusministeerium.

Eestis toimub rahvaloendus tänavu 31. detsembrist järgmise aasta 31. märtsini. Esimese kuu jooksul (31.12.2011–31.01.2012) toimub elektrooniline rahvaloendus ehk e-loendus, kus Eesti alalised elanikud saavad vastata küsimustikule internetis. Neid, kes e-loendusel ei osale, külastavad perioodil 16. veebruar – 31. märts 2012 rahvaloendajad.

Täpsem teave:

Karin Volmer
REL 2011 kommunikatsioonispetsialist
Teabe ja levi talitus
Statistikaamet
GSM 5696 4876
e-post: press@REL2011.ee

Kontakt
ajakirjanikele

Anu Ots
Kommunikatsioonijuht
anu dot ots at stat dot ee
tel +372 625 9296
mob +372 5061790