Noore statistiku preemia pälvis Lagle Sammelsaar

pressiteade nr 75

Täna, 21. juunil andis Statistikaameti peadirektor Andres Oopkaup üle Albert Pulleritsu nimelise noore statistiku preemia, mille pälvis Lagle Sammelsaar.

Lagle Sammelsaare Tartu Ülikoolis finantsmatemaatika vallas kaitstud magistritöö Pankrotistumise tõenäosuse prognoosimine otselaenamisettevõtte Bondora andmeteleesmärk on hinnata laenuettevõtte klientide pankrotistumise tõenäosust, et määrata klientide riskitaset. 

Konkursi hindamiskomisjoni esimehe, Statistikaameti metoodika ja analüüsi osakonna juhataja Kaja Sõstra sõnul oli sel aastal konkursile esitatud tööde tugeva taseme tõttu valiku tegemine üsna keeruline, kuid Sammelsaare töö hinnati võiduvääriliseks üksmeelselt. „Eriti hinnati võidutöös statistiliste meetodite rakendamist, kuna parimat prognoosimudelit otsitakse nii klassikaliste kui ka uudsete statistikameetodite abil,“ selgitas Sõstra.

Lagle Sammelsaare tööga saab tutvuda Statistikaameti veebilehel. Magistritööd juhendas PhD Raul Kangro.

Albert Pulleritsu nimelise noore statistiku preemia andis Statistikaamet esimest korda välja 2011. aastal Eesti statistika 90. juubeliaasta puhul. Preemiale saavad kandideerida üliõpilastööd, mis arendavad või rakendavad mõnda statistikameetodit.

Albert Pulleritsu preemiat annab Statistikaamet välja igal aastal. Preemia eesmärk on edendada statistikat kui väga olulist teadusharu, innustada noori statistikahuvilisi statistikameetodeid rakendama ja arendama ning tõhustada Statistikaameti koostööd teadusasutustega. Sel aastal premeeriti võitjat iPadiga.

Albert Pullerits oli 1921. aastal loodud Eesti Statistika Keskbüroo esimene juht ja Eesti statistikasüsteemi rajaja.

Loe Albert Pulleritsu nimelise noore statistiku preemia konkursi kohta Statistikaameti veebilehelt.

Täpsem teave:

Egle Madiste
Kommunikatsioonispetsialist
Statistika levi osakond
Statistikaamet
tel 625 9151