Noore statistiku preemia pälvis Birgit Hänilane

pressiteade nr 72

Täna, 19. juunil annab Statistikaamet üle Albert Pulleritsu nimelise noore statistiku preemia, mille pälvis Birgit Hänilane.

Birgit Hänilase Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonnas kaitstud magistritöö „The Impact of the Minimum Wage on Employment in Estonia (Alampalga mõju tööhõivele Eestis)“ eesmärk on hinnata, kas kiire alampalga tõus aastatel 2013–2016 on avaldanud mõju madalapalgaliste tööhõivele.

Konkursi hindamiskomisjoni esimehe, Statistikaameti metoodika ja analüüsi osakonna juhataja Kaja Sõstra sõnul oli valik nelja konkursile esitatud töö vahel raske, sest igal tööl olid oma tugevad küljed. Võidutöös hinnati kõrgemalt metoodika süsteemset ja loogilist esitust ning tulemuste rakendatavust. „Birgiti tööl on oluline praktiline väärtus, sest kahel meetodil on näidatud, et alampalga kiire tõus võib madalapalgaliste tööhõivele negatiivselt mõjuda,“ selgitas Sõstra ning lisas, et samuti annab töö Statistikaametile ideid, kuidas tulevikus alampalga mõju analüüsida.

Birgit Hänilase tööga saab tutvuda Statistikaameti veebilehel. Magistritööd juhendasid Tallinna Tehnikaülikooli külalislektor Simona Ferraro ja külalisprofessor Tairi Rõõm.

Albert Pulleritsu nimelise noore statistiku preemia andis Statistikaamet esimest korda välja 2011. aastal Eesti statistika 90. juubeliaasta puhul. Preemiale saavad kandideerida üliõpilastööd, mis arendavad või rakendavad mõnda statistikameetodit.

Preemia eesmärk on edendada statistikat kui väga olulist teadusharu, innustada noori statistikahuvilisi statistikameetodeid rakendama ja arendama ning tõhustada Statistikaameti koostööd teadusasutustega. Tänavu premeeriti võitjat iPadiga.

Albert Pullerits oli 1921. aastal loodud Eesti Statistika Keskbüroo esimene juht ja Eesti statistikasüsteemi rajaja.

Loe Albert Pulleritsu nimelise noore statistiku preemia konkursi kohta Statistikaameti veebilehelt.

Täpsem teave:

Anu Ots
Statistikaameti kommunikatsioonijuht
Tel 625 9296
Mob 50 61 790