Augustis suurenes müügitulu enim tekstiiltoodete, rõivaste ja jalatsite kauplustes

pressiteade nr 114

Jaekaubandusettevõtete müügitulu oli augustis 651 miljonit eurot, võrreldes eelmise aasta sama kuuga oli kasv püsivhindades 4%, teatab statistikaamet.

Tööstuskaupade kaupluste müügitulu suurenes 5%. Kõige enam suurenes müügitulu tekstiiltoodete, rõivaste ja jalatsite kauplustes, kus müük kasvas aastaga 9%. Keskmisest enam suurenes müügitulu veel majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes ning kasutatud kaupade kauplustes ja väljaspool kauplusi (kioskis, turul, otsemüügil). Mõlemal tegevusalal oli kasv 6%.

Toidukaupade kaupluste müügitulu suurenes 4% ja mootorikütuse jaemüügiga tegelevatel ettevõtetel 2%.

Võrreldes eelmise kuuga vähenes jaekaubandusettevõtete müügitulu augustis 2%. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal suurenes müügitulu 1%. Aasta 2019 esimese kaheksa kuuga suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu eelmise aasta sama ajavahemikuga võrreldes 5%.

Statistika aluseks on maksu- ja tolliameti käibedeklaratsiooni andmed. Statistikaamet avaldas kuu kokkuvõtte nelja tööpäevaga. Statistikatöö „Kaubandusettevõtete kuu majandusnäitajad“ avaliku huvi peamine esindaja on majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, kelle tellimusel statistikaamet seda statistikatööd teeb.

Täpsem teave:

Jaanika Tiigiste
Juhtivanalüütik
Ettevõtlus- ja põllumajandusstatistika osakond
Statistikaamet
Tel 625 9257

Detailsemad andmed on avaldatud statistika andmebaasis (kaubanduse müügitulu mahuindeksid ja sisekaubanduse majandusnäitajad).