Diana Beltadze asub loenduseksperdina tööle Eurostatis

pressiteade nr 135

Statistikaameti registripõhise rahva ja eluruumide loenduse projektijuht Diana Beltadze asub jaanuarist loenduseksperdina tööle Euroopa Liidu statistikaametis Eurostat.

Diana Beltadze

Beltadze kommenteeris, et on väga uhke ja tänulik, et ta on saanud osaleda Eesti kahe rahvaloenduse korraldamisel. „Eelmine, 2011. aasta rahva ja eluruumide loendus oli ajalooline, sest esimest korda said Eesti inimesed valida, kuidas nad soovivad rahvaloendusel osaleda – täita küsimustik internetis või vastata loendajale. Sündis maailmarekord, kui veebis esitas andmeid 67% elanikest.“ Beltadze selgitas, et järgmise, 2021. aasta rahvaloenduse ettevalmistuse oluline etapp saab aasta lõpus joone alla, kui statistikaamet otsustab teise prooviloenduse tulemuste ja kvaliteedi põhjal meetodi ning Vabariigi Valitsuskomisjon kinnitab selle eelarve. „Järgmisse aastasse ja uuele projektijuhile jääb meetodile ja eelarvele tuginedes planeerida loendustööd ning aasta pärast loendus läbi viia,“ märkis Beltadze oma mantlipärija peamisi tööülesandeid selgitades.

Diana Beltadze on rahvusvaheliselt tunnustatud loendusekspert, kes on ÜRO mitme rahvaloenduskogumiku kaasautor. Ta on nõustanud Ukraina, Valgevene, Gruusia ja Horvaatia 2021. aasta loendusvooru korraldamist. Samuti on Beltadze nõustanud loendusel kombineeritud meetodi kasutamist Iisraelis, Mongoolias, Bosnia ja Hertsegoviinas. Diana Beltadze oli ka Eesti 2011. aasta rahva ja eluruumide loenduse projektijuht.

Loenduse projektijuhiks saab kandideerida 22. novembrini (k.a).

Rahva ja eluruumide loendus on Vabariigi Valitsuse kinnitatud statistikatöö, mille meetodi ja kasutatavad allikad valib rahvusvaheliste põhimõtete kohaselt Statistikaamet. Eesti rahva ja eluruumide loendus toimub 2021. aastal loendusmomendiga 31.12.2021.

Täpsem teave:

Anu Ots
Statistikaameti kommunikatsioonijuht
Mob: +372 506 1790