Jaekaubandusettevõtete müügitulu stabiilne kasv jätkus ka oktoobris

pressiteade nr 145

Jaekaubandusettevõtete müügitulu oli oktoobris 640 miljonit eurot. Eelmise aasta sama kuuga võrreldes suurenes see püsivhindades 4%, teatab statistikaamet.

Tööstuskaupade kaupluste müügitulu suurenes 4%. Kõige enam suurenes müügitulu tekstiilitoodete, rõivaste ja jalatsite kauplustes ning muudes spetsialiseeritud kauplustes, kus müüakse peamiselt arvuteid ja nende lisaseadmeid, raamatuid, sporditarbeid, mänge, mänguasju (mõlemas oli kasv 6%).

Toidukaupade kaupluste müügitulu suurenes 5%, mootorikütuse jaemüügi ettevõtete müügitulu 3%.

Septembriga võrreldes suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu 4%, sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal aga jäi samale tasemele. Jaanuarist oktoobrini 2019 suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu eelmise aasta kümne kuuga võrreldes 5%.

Statistika alus on maksu- ja tolliameti käibedeklaratsiooni andmed. Statistikaamet avaldas kuu kokkuvõtte nelja tööpäevaga. Statistikatöö „Kaubandusettevõtete kuu majandusnäitajad“ avaliku huvi peamine esindaja on majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, kelle tellimusel statistikaamet seda statistikatööd teeb.

Täpsem teave:

Jaanika Tiigiste
juhtivanalüütik
ettevõtlus- ja põllumajandusstatistika osakond
statistikaamet
tel 625 9257

Detailsemad andmed on avaldatud statistika andmebaasis (kaubanduse müügitulu mahuindeksid ja sisekaubanduse majandusnäitajad).