Jaekaubandusettevõtete müügitulu püsiv kasv jätkus ka detsembris

pressiteade nr 12

Statistikaameti andmete kohaselt oli jaekaubandusettevõtete müügitulu 2019. aasta detsembris 703 miljonit eurot. Võrreldes 2018. aasta detsembriga suurenes müügitulu püsivhindades 4%.

Detsembris suurenes tööstuskaupade kaupluste müügitulu 2018. aasta sama kuuga võrreldes 6%. Kõige enam suurenes müügitulu muudes spetsialiseeritud kauplustes, kus müüakse peamiselt arvuteid ja nende lisaseadmeid, raamatuid, sporditarbeid, mänge, mänguasju jm (11%). Keskmisest enam suurenes müügitulu majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes (7%).

Müügitulu suurenes ka toidukaupade kauplustes (5%), vähenes aga mootorikütuse jaemüügiga tegelevatel ettevõtetel (4%).

Novembriga võrreldes suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu detsembris 12%. See on detsembris tavapärane tõus jõulude ja aastavahetuse suurmüügi tõttu.

Esialgsete andmete alusel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu 2019. aastal ligi seitse ja pool miljardit eurot, aasta varasemaga võrreldes oli tõus 4%.

Statistika alus on maksu- ja tolliameti käibedeklaratsiooni andmed. Statistikaamet avaldas kuukokkuvõtte nelja tööpäevaga. Statistikatööd „Kaubandusettevõtete kuu majandusnäitajad“ teeb statistikaamet majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellimusel.

Täpsem teave:

Kadri Kütt
meediasuhete juht
statistika levi osakond
statistikaamet
tel 625 9181

Detailsemad andmed on avaldatud statistika andmebaasis (kaubanduse müügitulu mahuindeksid ja sisekaubanduse majandusnäitajad).