Rahvahääletusel selgub, kes esindavad Eestit õpilaste Euroopa statistikavõistlusel

pressiteade nr 81

Täna, 1. juulil algas rahvahääletus, mille tulemusena selguvad eriolukorras peatatud ja nüüd taas käivitatud õpilaste Euroopa statistikavõistluse noorema vanuserühma Eesti esindajad.

Rahvahääletusel selgub, kes esindavad Eestit õpilaste Euroopa statistikavõistlusel

Eesti riigisisesele võistlusele registreerus 139 võistkonda ja ligi 400 õpilast. Võistlus koosnes kahest osast, millest esimeses tuli osalejatel veebis lahendada kolm testi ja teise vooru pääsenutel teha ka statistiline uurimus. Vanemas vanuserühmas tuli võitjaks Viljandi gümnaasium, teist ja kolmandat kohta jagasid Hugo Treffneri gümnaasium ning Narva Pähklimäe gümnaasium. Nooremas vanuserühmas võitis Tartu Veeriku kool, teise koha saavutas Tallinna Reaalkool ja kolmandaks tuli Lüganuse kool.

Statistikavõistluse Euroopa vooru pääsevad 1.-10. juulini toimuval rahvahääletusel enim hääli saanud mõlema vanuserühma kaks võistkonda. Viimasel hetkel tekkinud takistuste tõttu loobus üks vanema vanuserühma võistkond võistluse Euroopa voorus jätkamisest. Selle tulemusena pääsesid otse Euroopa vooru Viljandi Gümnaasiumi võistkond ja Narva Pähklimäe Gümnaasiumi võistkond. Kõik noorema vanuserühma võistkonnad otsustasid kandideerida kohale Euroopa voorus ja valmistasid selleks 2-minutilise ingliskeelse võistlusvideo, mis selgitab ühiskondlikku teemat, mis neid hetkel enim kõnetab. Oma lemmiku võistkonna poolt saab hääletada võistluse Facebooki grupis. Eesti esindajad tehakse teatavaks 13. juulil ja Euroopa vooru võitjad 7. septembril.

Statistikaameti statistika levi osakonna juhataja Triin Küttimi sõnul peatati märtsis kehtestatud eriolukorra tõttu kogu Euroopas statistikavõistlus ja oli teadmatus, millal saab sellega edasi minna. „Eesti riigisisese statistikavõistluse võitjad said teatavaks vahetult enne eriolukorda, mille tõttu suleti koolid nii Eestis kui teistes võistlust korraldavates Euroopa riikides. Pärast eriolukorra lõppu sai iga riik otsustada, kuidas edasi minna ja oli rõõmustav, et Eesti koolide võistkonnad olid valmis võistlusega jätkama. Tunnustan, et Eesti võistkondadel oli pärast erakorralise kooliaasta lõppu soovi jätkata võistlemist koha eest Euroopa võistlusvoorus,“ lisas Küttim.

Euroopa Liidu statistikaameti Eurostat eestvedamisel toimub statistikavõistlus 17 riigis ja sellel osaleb kahes vanuserühmas üle 17 000 õpilase. Eesti osaleb Euroopa statistikavõistlusel teist korda. Eelmisel aastal tunnistati vanemas vanuserühmas Euroopa vooru parimaks Hugo Treffneri Gümnaasiumi võistkonna „Radiaator“ video. Võistkonda kuulusid Toomas Roosma, Kertu Liisa Lepik ja Paul Erik Olli ning neid juhendas Kerli Orav-Puurand.

Statistikavõistluse eesmärk on äratada õpilastes huvi statistika vastu ja julgustada õpetajaid õppetöös uusi materjale kasutama. Võistlusega näidatakse nii statistika seost igapäevaeluga kui ka selle tähtsust ühiskonnas. Eestis korraldavad võistlust statistikaamet, haridus- ja teadusministeerium, SA Innove ja Tartu ülikool. Võistluse kohta leiab lisainfot statistikaameti võistluse veebilehelt ja rahvusvaheliselt veebilehelt.

Täpsem teave:

Kadri Kütt
meediasuhete juht
statistika levi osakond
statistikaamet
tel 625 9181