Pressiteated 2019

Pressiteated avaldatakse veebilehel avaldamiskalendris väljakuulutatud päeval kell 8 (v.a erakorralised pressiteated, mille avaldamine ei ole avaldamiskalendris välja kuulutatud).

Pressiteate teavitust saab tellida veebilehelt (tellimuse vormistamiseks peab kasutajaks registreeruma). Teavituse tellija saab pressiteate ilmumisel sellekohase teate e-postile.

Rahvaloenduse projekti asub juhtima Svetlana Raudonen

pressiteade nr 162

6. jaanuaril asub statistikaameti rahva ja eluruumide loenduse projektijuhina tööle rahvusvahelise kogemusega tippspetsialist Svetlana Raudonen.

Rahvaloenduse projekti asub juhtima Svetlana Raudonen

Loe edasi

Eluaseme hinnaindeks ja omaniku kasutuses oleva eluaseme hinnaindeks, III kvartal 2019

pressiteade nr 161

Eluaseme hinnaindeksi muutus oli 2019. aasta kolmandas kvartalis võrreldes eelmise aasta sama ajaga 8,1% ja selle aasta teise kvartaliga võrreldes 2,4%, teatab statistikaamet.

Loe edasi

Tööstustoodangu tootjahinnaindeks, ekspordi- ja impordihinnaindeks, november 2019

pressiteade nr 160

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus oli novembris võrreldes oktoobriga ‒0,1% ja võrreldes eelmise aasta novembriga ‒0,9%, teatab statistikaamet.

Novembris jätkus tööstustoodangu tootjahinnaindeksi langus

Loe edasi

Suhteline vaesus, 2018

pressiteade nr 159

Möödunud aastal elas suhtelises vaesuses 21,7% ja absoluutses vaesuses 2,4% Eesti elanikkonnast, teatab statistikaamet. Suhtelist vaesust kogevate inimeste osatähtsus vähenes 2017. aastaga võrreldes 0,2 protsendipunkti ja absoluutset vaesust kogevate inimeste osatähtsus 0,3 protsendipunkti.

Loe edasi

Registreerimata ränne on väljakutse kõigis EL riikides

pressiteade nr 158

Tänasel Riigikogu rahvastiku kriisikomisjoni koosolekul andis statistikaameti juhtivanalüütik Alis Tammur ülevaate Eesti välisrändest ja selle andmeallikatest.

Pressiteade

Loe edasi

Elanikkonna koostöö registriandmete parandamisel on tänuväärne idee

pressiteade nr 157

Statistikaamet toetab rahvastikuministri ideed, et registrid küsiksid inimestelt, kas neis esitatud andmed on tõesed ja vajadusel uuendaksid oma infot.

Elanikkonna koostöö registriandmete parandamisel on tänuväärne idee

Loe edasi

Maakondade sisemajanduse koguprodukt, 2018

pressiteade nr 156
Pressiteadet on korrigeeritud 13.12.2019.

Statistikaameti andmetel loodi 2018. aastal 65% lisandväärtusest Harjumaal, kuid selle maakonna edu on ülejäänud riigi ees vähenema hakanud.

Loe edasi

Töötavad välistudengid ja -vilistlased tõid üle kümne miljoni euro maksutulu

pressiteade nr 155

Statistikaamet analüüsis sihtasutuse Archimedes tellimusel välisüliõpilaste osalemist Eesti tööturul ja selle mõju majandusele. Selgus, et eelmisel õppeaastal maksid välistudengid Eestile tulu- ja sotsiaalmaksuna kaheksa miljonit eurot ning aasta varem lõpetanud välisvilistlased veel enam kui kaks miljonit. Õppimise kõrvalt töötavate välistudengite osatähtsus on viimase kolme aasta jooksul oluliselt suurenenud ja pooled neist jäävad Eestisse tööle ka pärast diplomi kättesaamist.

Töötavad välistudengid ja -vilistlased

Loe edasi

Väliskaubandus, oktoober 2019

pressiteade nr 154

Statistikaameti andmete alusel vähenes kaupade eksport oktoobris võrreldes 2018. aasta oktoobriga 7% ja import 6%. Kõige enam ehk ligi viiendiku vähenes Eesti kaubavahetus riikidega, mis ei kuulu Euroopa Liitu.

Loe edasi

Majutus, oktoober 2019

pressiteade nr 153

Statistikaameti andmete kohaselt peatus oktoobris majutusettevõtetes 289 000 turisti, mis oli 5% rohkem kui aasta varem samal kuul. Turistide ööbimiste arv suurenes 7%.

Majutusettevõtetel läks oktoobris hästi

Loe edasi

Vabad ametikohad ja tööjõu liikumine, III kvartal 2019

pressiteade nr 152

Statistikaameti andmete alusel oli Eesti ettevõtetes, asutustes ja organisatsioonides 2019. aasta kolmandas kvartalis 11 892 vaba ametikohta. Vabade ametikohtade arv on püsinud üle 10 000 alates 2017. aasta 1. kvartalist.

Loe edasi

Tarbijahinnaindeks, november 2019

pressiteade nr 151

Tarbijahinnaindeksi muutus oli novembris võrreldes oktoobriga –0,2% ja võrreldes eelmise aasta novembriga 1,8%, teatab statistikaamet.

Tarbijahinna indeksi muutus

Loe edasi

Statistikaamet uurib Eesti inimeste ajakasutust

pressiteade nr 150

Statistikaamet alustas detsembri esimesel nädalal järjekordset iga kümne aasta tagant toimuvat ajakasutuse uuringut, mis kestab 2021. aastani. Teavet kogutakse üle kümneaastaste inimeste ajakasutusest, aja veetmise kohtadest ning liikumisviisidest.

Statistikaamet uurib Eesti inimeste ajakasutust

Loe edasi

Teadus- ja arendustegevuse kulutused, 2018

pressiteade nr 149

Statistikaameti andmetel kulutati Eestis 2018. aastal teadus- ja arendustegevusele 365,6 miljonit eurot, mida on viiendiku võrra enam kui aasta varem.

Loe edasi

Statistikaamet tutvustas loenduskomisjonile teise prooviloenduse tulemusi

pressiteade nr 148

Teisipäeval, 3. detsembril kogunes Vabariigi Valitsuse loenduskomisjon (VVLK), kellele statistikaamet andis ülevaate rahva ja eluruumide loenduse teise prooviloenduse tulemusest ning tutvustas 2021. aasta võimalikku loendusmeetodit.

Statisitkaamet tutvustas loenduskomisjonile teise prooviloenduse tulemusi

Loe edasi

Statistikaameti välimus uueneb

pressiteade nr 147

Detsembrist alustas statistikaamet oma visuaalse identiteedi järkjärgulist uuendamist, mis kestab kuni 2021. aasta alguseni. Uus välimus on loodud just digitaalsete kanalite peale mõeldes.

Statistikaameti välimus uueneb

Loe edasi

Tööstustoodangu ja energia tootmine, oktoober 2019

pressiteade nr 146

Tööstusettevõtted tootsid oktoobris 4% vähem kui eelmise aasta samas kuus. Töötlevas tööstuses jäi toodang samale tasemele, kuid vähenes energeetikas ja mäetööstuses, näitavad statistikaameti andmed.

Loe edasi