Pressiteated 2019

Pressiteated avaldatakse veebilehel avaldamiskalendris väljakuulutatud päeval kell 8 (v.a erakorralised pressiteated, mille avaldamine ei ole avaldamiskalendris välja kuulutatud).

Pressiteate teavitust saab tellida veebilehelt (tellimuse vormistamiseks peab kasutajaks registreeruma). Teavituse tellija saab pressiteate ilmumisel sellekohase teate e-postile.

Rahvamajanduse arvepidamise revisjoni tulemused

pressiteade nr 102

Statistikaamet revideeris rahvamajanduse arvepidamise näitajate aegridu alates 1995. aastast. Kõikide korrektsioonide tulemusena muutus aastane sisemajanduse koguprodukt (SKP) jooksevhindades aastatel 1995–2018 keskmiselt 0,8%.

Loe edasi

Sisemajanduse koguprodukt, II kvartal 2019

pressiteade nr 101

Statistikaameti andmetel suurenes Eesti sisemajanduse koguprodukt (SKP) II kvartalis võrreldes eelmise aasta sama kvartaliga 3,6%.

Loe edasi

Jaekaubandus, juuli 2019

pressiteade nr 100

Statistikaameti andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu juulis 661 miljonit eurot ja suurenes võrreldes eelmise aasta sama kuuga püsivhindades 5%.

Loe edasi

Ettevõtlus, II kvartal 2019

pressiteade nr 99

Statistikaameti andmetel müüsid ettevõtted II kvartalis kaupu ja teenuseid 16,2 miljardi euro eest, mida oli 6% rohkem kui eelmisel aastal samas perioodis.

Loe edasi

Statistikaamet avaldas laste heaolule keskenduva kogumiku

pressiteade nr 98

Tartus toimuval laste heaolu käsitleval rahvusvahelisel konverentsil tutvustati statistikaameti kogumikku „Laste subjektiivne heaolu kohalikus ja rahvusvahelises vaates“, mille eesmärk on näidata laste heaolu mõistmise keerukust.

Statistikaamet avaldas laste heaolule keskenduva kogumiku

Loe edasi

Keskmine palk, II kvartal 2019

pressiteade nr 97

Statistikaameti andmetel tõusis keskmine brutokuupalk 2019. aasta II kvartalis eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 7,4%. Keskmine brutotunnipalk oli 8,22 eurot, mis on 9% suurem kui möödunud aasta samas kvartalis.

Loe edasi

Ehitus, II kvartal 2019

pressiteade nr 96

Statistikaameti andmetel ehitasid ehitusettevõtted II kvartalis Eestis ja välisriikides kokku 3% rohkem kui 2018. aasta samas kvartalis. Eelmise kvartaliga sarnaselt kasvas ehitusmaht välisriikidesse tehtud tööde arvelt, kohaliku turu maht aga vähenes.

Loe edasi

Tööstustoodangu tootjahinnaindeks, ekspordi- ja impordihinnaindeks, juuli 2019

pressiteade nr 95

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus oli 2019. aasta juulis võrreldes juuniga 0,1% ja võrreldes eelmise aasta juuliga -0,2%.

Loe edasi

Statistikaameti peadirektori asetäitjaks saab endine rahandusministeeriumi asekantsler Kaie Koskaru-Nelk

pressiteade nr 94

Alates septembrist saab statistikaameti peadirektori asetäitjaks eelmine rahandusministeeriumi eelarvepoliitika asekantsler Kaie Koskaru-Nelk. Avalikus sektoris üle 20 aasta juhtivatel kohtadel töötanud Koskaru-Nelk hakkab vastutama statistika analüüsi osakondade ja rahvusvahelise koostöö strateegilise juhtimise eest.

Kaie Koskaru-Nelk

Loe edasi

Tööhõive ja töötus, II kvartal 2019

pressiteade nr 93

Statistikaameti andmetel kasvab jätkuvalt hõive 50–74aastaste seas. Selles vanuserühmas hõivatute arv on viimase 10 aasta kõrgeim.

Loe edasi

Väliskaubandus, juuni 2019

pressiteade nr 92

Nii kaupade eksport kui ka import vähenesid 2019. aasta juunis võrreldes 2018. aasta juuniga 8%, teatab statistikaamet. Kõige rohkem vähenes mineraalsetete toodete kaubavahetus. Esimesel poolaastal suurenes kaupade eksport 5% ja import 2% võrreldes eelmise aasta sama ajaga.

Loe edasi

Tarbijahinnaindeks, juuli 2019

pressiteade nr 91

Tarbijahinnaindeksi muutus oli 2019. aasta juulis võrreldes juuniga ‒0,1% ja võrreldes eelmise aasta juuliga 2,1%, teatab statistikaamet.

Tarbijahinna indeksi muutus

Loe edasi

Majutus, juuni 2019

pressiteade nr 90

Statistikaameti andmetel peatus juunis majutusettevõtetes kokku 407 000 turisti, mis on 9% rohkem kui eelmise aasta juunis. Suurenes nii sise- kui ka välisturistide arv.

Loe edasi