Pressiteated 2020

Pressiteated avaldatakse veebilehel avaldamiskalendris väljakuulutatud päeval kell 8 (v.a erakorralised pressiteated, mille avaldamine ei ole avaldamiskalendris välja kuulutatud).

Pressiteate teavitust saab tellida veebilehelt (tellimuse vormistamiseks peab kasutajaks registreeruma). Teavituse tellija saab pressiteate ilmumisel sellekohase teate e-postile.

Jaekaubandus, märts 2020

pressiteade nr 54

Statistikaameti andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu 2020. aasta märtsis 630 miljonit eurot. Võrreldes eelmise aasta märtsiga suurenes müügitulu püsivhindades 4%.

Loe edasi

Statistikaamet hakkab avaldama surmade statistikat nädala kaupa

pressiteade nr 53

Statistikaamet hakkab iga nädal avaldama surmade arvu, näidates nädala jooksul surnud Eesti elanike arvu ja jaotust soo ning vanuserühmade kaupa. Andmeid uuendatakse teisipäeviti nii kaua, kuni on vaja hinnata eriolukorra mõju.

Loe edasi

Leibkondade tarbimiskulutused, 2019 - 2019

pressiteade nr 52
Pressiteadet on parandatud 24.04.2020. Palume lugeda õigeks punasega märgitud tekst.

Statistikaameti andmete alusel kulutas leibkonnaliige eelmisel aastal keskmiselt 489 eurot kuus, mis on 81 eurot rohkem kui 2016. aastal. Sundkulutuste ehk leibkonna eelarve vältimatute väljaminekute osatähtsus toidule ja eluasemele on kolme aastaga vähenenud kolm protsenti.

Loe edasi

Statistikaameti rakendus aitab Eesti tööturu läbipaistvamaks muuta

pressiteade nr 51

Statistikaamet esitles täna palgarakendust, milles on visualiseeritud 110 levinud ametirühma mediaanpalgad Eesti piirkondade ja maakondade kaupa.

Palgarakendus

Loe edasi

Vastutustundlik käitumine aitab suremust stabiilsena hoida

pressiteade nr 50

Statistikaameti andmete kohaselt suri tänavu märtsis 1405 Eesti elanikku ehk keskmiselt 45 inimest ööpäevas. Surmade peamised põhjused on aastaid olnud vereringeelundite haigused ja kasvajad.

Loe edasi

Tööstustoodangu tootjahinnaindeks, ekspordi- ja impordihinnaindeks, märts 2020

pressiteade nr 49

Statistikaameti andmetel langes tööstustoodangu tootjahinnaindeks märtsis võrreldes veebruariga 0,9% ja võrreldes eelmise aasta märtsiga 3,5%.

Tööstustoodangu tootjahinnaindeks on juba kaheksa kuud languses

Loe edasi

Rahvakultuur, 2019

pressiteade nr 48

Statistikaameti andmetel oli 2019. aastal Eestis 82 500 rahvakultuuri harrastajat, kellest 59 000 tegeles koorilaulu või rahvatantsuga. Tuhande elaniku kohta oli kõige enam harrastajaid Võrumaal ja kõige vähem Ida-Virumaal.

Loe edasi

Statistikaamet: ühes kohas püsitakse keskmiselt 20 tundi ööpäevas

pressiteade nr 47

Statistikaameti liikumisanalüüsist selgus, et pärast eriolukorra ja liikumispiirangute kehtestamist püsivad Eesti inimesed keskmiselt 20 tundi ööpäevas oma peamises asukohas. Lühenenud on päeval läbitav vahemaa ja vähenenud käikude arv. Koondanalüüsi korrigeerimisel selgus, et peamises asukohas viibijate arv on suurenenud 16 protsendipunkti ehk täiendavalt on paikseks jäänud hinnanguliselt ligi 200 000 inimest.

Statistikaamet: ühes kohas püsitakse keskmiselt 20 tundi ööpäevas

Loe edasi

Väliskaubandus, veebruar 2020

pressiteade nr 46

Statistikaameti andmetel vähenes veebruaris kaupade eksport võrreldes 2019. aasta veebruariga 6% ja import 2%. Kõige enam vähenes nii eksport kui ka import Euroopa Liidu väliste riikidega.

Loe edasi

Tööstustoodangu ja energia tootmine, veebruar 2020

pressiteade nr 45

Statistikaameti andmetel tootsid tööstusettevõtted veebruaris sama palju toodangut kui eelmise aasta teises kuus. Tööstuse kolmest sektorist suurenes toodang töötlevas tööstuses, kuid vähenes energeetikas ja mäetööstuses.

Loe edasi

Tarbijahinnaindeks, märts 2020

pressiteade nr 44

Statistikaameti andmetel oli tarbijahinnaindeksi muutus märtsis võrreldes veebruariga –0,7% ja võrreldes eelmise aasta märtsiga 0,9%. Tarbijahinnaindeksi muutus võrreldes eelmise aasta sama kuuga jäi alla 0,9% viimati 2016. aasta oktoobris, mil see oli 0,6%.

Tarbijahinnaindeksi muutus oli viimase kolme ja poole aasta väikseim

Loe edasi

Majutus, veebruar 2020

pressiteade nr 43

Statistikaameti andmetel peatus veebruaris Eesti majutusettevõtetes 232 000 turisti, kes veetsid seal 415 000 ööd. Välisturistide osa oli neist 52% ja siseturistide oma 48%.

Loe edasi

Statistikaamet: eriolukorras on liikuvus vähenenud

pressiteade nr 42
Pressiteadet on parandatud 03.04.2020. Palume lugeda õigeks punasega märgitud tekst.

Kriisikomisjonile koostatud liikuvusanalüüsi esialgsed tulemused näitavad, et eriolukorra kehtestamisega on kaasnenud liikuvuse vähenemine. Statistikaamet kasutab liikuvusanalüüsiks mobiilinumbrite liikumisanalüüsi koondtabeleid, mis on teinud Elisa, Tele2 ja Telia. Analüüsis ei kasutatud mobiilioperaatorite klientide reaalajaandmeid ja üksikisikute liikumismustreid ei ole võimalik kõnealuste anonüümsete andmete põhjal analüüsida. Täpsemad tulemused avaldab statistikaamet 8. aprillil.

Statistikaamet: eriolukorras on liikuvus vähenenud

Loe edasi