Sotsiaalelu

Töösuhete arv väheneb tasapisi, ent järjepidevalt

artikkel
Statistikaamet

Viimased tööturu kiirstatistika andmed (11.–17.05) näitavad, et tööturul jätkuvad varasemad trendid, mille tagajärjel töösuhete koguarv tasapisi väheneb.

Töösuhete arv väheneb

Loe edasi

Möödunud aastal vähenes nii trükitud ajalehtede kui ka ajakirjade arv

artikkel
Statistikaamet

Eelmisel aastal ilmus Eestis 92 trükitud ajalehte ehk kaheksa võrra vähem kui 2018. aastal. Trükitud ajakirjade arv vähenes aastaga üheteistkümne võrra ja neid ilmus möödunud aastal 336.

ajalehed

Loe edasi

Muuseumid meelitavad kohale üha rohkem inimesi

pressiteade nr 62

Statistikaameti andmete alusel külastati Eestis eelmisel aastal muuseume pisut üle 3,5 miljoni korra, mis on 100 000 külastust rohkem kui aasta varem.

Loe edasi

Esimeses kvartalis suurenes osaajaga töötajate arv

pressiteade nr 61

Statistikaameti andmete kohaselt oli tänavu esimeses kvartalis tööjõus osalemise määr Eestis 71,7%, tööhõive määr 68,1% ning töötuse määr 5%. Need näitajad ei peegelda veel eriolukorra negatiivset mõju siinsele tööturule.

Loe edasi

Kriisikuud mitmekordistasid koondamiste arvu

Statistikablogi
Kadri Rootalu

Koroonaviirusest põhjustatud eriolukorra algusest on möödunud poolteist kuud ja on sobiv aeg teha kokkuvõtteid: millised olid esimesed kriisikuud tööturul? Siinse postituse fookuses on tööturu kiirstatistika ja just töösuhete lõpetamise trendid töötamise registri (TÖRi) andmete põhjal.

Kriisikuud mitmekordistasid koondamiste arvu

Loe edasi

Kuu keskmine brutotulu suurenes mullu üheksandat aastat järjest

pressiteade nr 60

Statistikaameti andmete alusel oli 2019. aastal palgatöötaja keskmine brutotulu kuus 1317 eurot, mis on 83 eurot rohkem kui aasta varem. Kuu keskmine brutotulu suurenes aastaga 6,7%.

Kuu keskmine brutotulu suurenes mullu üheksandat aastat järjest

Loe edasi

Toidule ja eluasemele kulub kolmandik leibkonna eelarvest

pressiteade nr 52
Pressiteadet on parandatud 24.04.2020. Palume lugeda õigeks punasega märgitud tekst.

Statistikaameti andmete alusel kulutas leibkonnaliige eelmisel aastal keskmiselt 489 eurot kuus, mis on 81 eurot rohkem kui 2016. aastal. Sundkulutuste ehk leibkonna eelarve vältimatute väljaminekute osatähtsus toidule ja eluasemele on kolme aastaga vähenenud kolm protsenti.

Loe edasi

Inimesed on hakanud aprillis rohkem liikuma

artikkel

Terviseameti kriisistaabi meditsiinijuht ja PERH-i  erakorralise meditsiini ülemarst, kiirabikeskuse juhataja dr Arkadi Popov ütles kolmapäeva keskpäeval pressikonverentsil, et Tallinna tänavatel on näha rohkem liikumist.

joonis 1

Loe edasi

Tööturu kiirstatistikas uuenesid andmed ja metoodika

artikkel
Statistikaamet

Täna uuendasime taas tööturu kiirstatistikat eelmise nädala (06.-12.04) andmetega ja viisime mõned muudatused sisse ka metoodikas.

Tööturu kiirstatistikas uuenesid andmed ja metoodika

Loe edasi

Koorilaulu või rahvatantsuga tegeles mullu 59 000 harrastajat

pressiteade nr 48

Statistikaameti andmetel oli 2019. aastal Eestis 82 500 rahvakultuuri harrastajat, kellest 59 000 tegeles koorilaulu või rahvatantsuga. Tuhande elaniku kohta oli kõige enam harrastajaid Võrumaal ja kõige vähem Ida-Virumaal.

Loe edasi