Joulude tervitus 2014

Üle poole Eesti sisemajanduse koguproduktist luuakse Harju maakonnas

pressiteade nr 144

Esialgsetel andmetel loodi 2013. aastal 61,3% Eesti sisemajanduse koguproduktist (SKP) Harju maakonnas, teatab Statistikaamet.

Diagram: SKP elaniku kohta, 2013

Loe edasi

Jõulukuu muudab elanike tarbimisharjumusi

Statistikablogi
Jaanika Tiigiste

Detsember on Eesti ettevõtetele pühade tõttu edukas kuu. Jaekaubanduses toimuvad jõulude ja aastavahetuse suurmüügid, majutusettevõtted täituvad puhkajatega ning elanikud kasutavad sõnumite edastamiseks aktiivselt sideettevõtete teenuseid.

Kingitused

Loe edasi

Oktoobris oli kaupade eksport rekordtasemel

pressiteade nr 143

Nii kaupade eksport kui ka import kasvas 2014. aasta oktoobris 5% võrreldes eelmise aasta oktoobriga, teatab Statistikaamet. Ekspordi ja impordi suurenemist mõjutas enim elektriseadmete ning mineraalsete toodete kaubavahetus.

Loe edasi

Oktoobris suurenes majutusettevõtetes peatunud turistide arv

pressiteade nr 142

Majutusettevõtetes peatus oktoobris 238 000 turisti, mis oli 4% rohkem kui eelmise aasta oktoobris, teatab Statistikaamet. Suurenes nii sise- kui ka välisturistide arv.

Loe edasi

Majandus kasvas III kvartalis 2,2%

pressiteade nr 141

Täpsustatud andmetel suurenes Eesti sisemajanduse koguprodukt (SKP) 2014. aasta III kvartalis võrreldes eelmise aasta III kvartaliga 2,2%, teatab Statistikaamet.

Diagramm: SKP, kaupade ja teenuste ekspordi ning töötleva tööstuse reaalkasv võrreldes eelmise aasta sama kvartaliga

Loe edasi

Euroopa riikide rahvaloenduse tulemused uudses infosüsteemis

pressiteade nr 140

Eurostat tegi täna, 8. detsembril tarbijatele kättesaadavaks uue infosüsteemi Census Hub, mis esitab Euroopa Liidu liikmesriikide 2011. aasta rahva ja eluruumide loenduse tulemusi.

Loe edasi

III kvartalis oli ligi 8600 vaba ametikohta

pressiteade nr 139

Eesti ettevõtetes, asutustes ja organisatsioonides oli 2014. aasta III kvartalis ligi 8600 vaba ametikohta, teatab Statistikaamet. Vabade ametikohtade arv suurenes eelmise aasta sama ajaga võrreldes 0,3% ja eelmise kvartaliga võrreldes 12,7%.

Diagramm: Vabade ametikohtade määr, I kvartal 2005 – III kvartal 2014

Loe edasi

Tarbijahinnaindeksit mõjutas novembris enim transport

pressiteade nr 138

Tarbijahinnaindeksi muutus oli 2014. aasta novembris võrreldes oktoobriga -0,8% ja võrreldes eelmise aasta novembriga -0,6%, teatab Statistikaamet.

Loe edasi

Ettevõtlussektori III kvartali kasum oli mullusest väiksem

pressiteade nr 137

Ettevõtlussektori kogukasum oli 2014. aasta III kvartalis 859 miljonit eurot, mis oli 7% väiksem kui aasta varem samal ajal, teatab Statistikaamet.

Diagramm: Ettevõtlussektori kogukasum, I kvartal 2010 – III kvartal 2014

Loe edasi

Ilmus rahvaloenduse tulemusi käsitlev kogumik

pressiteade nr 136

Statistikaamet esitleb täna, 3. detsembril kogumikku „Eesti rahvastik. Hinnatud ja loendatud“, mis võtab ühtede kaante vahel kokku viimase rahvaloenduse tulemused ja pakub võrdlust ka teiste Euroopa Liidu riikidega.

Loe edasi