Ettevõtluspäev

Eesti Statistika Kvartalikiri. 3/14. Quarterly Bulletin of Statistics Estonia

väljaanne

Kvartalikiri sisaldab eri valdkondade artikleid ühiskonnas olulistel ja päevakajalistel teemadel. Iga number pakub ka valitud statistikauudiseid nii Eesti kui ka teiste riikide kohta. Peale selle leiab kvartalikirjast majanduse ja sotsiaalelu põhinäitajate aegread ning diagrammid, samuti Eesti, Läti ja Leedu võrdlusandmed. Väljaandes avaldatakse ka ülevaateid statistika tegemise põhimõtete ja metoodika kohta.

Väljaande kaas

Loe edasi

Kümne Euroopa Liidus oldud aastaga on Eesti turism jõudsalt edenenud

Statistikablogi
Helga Laurmaa

Statistikaameti andmetel peatus aastail 2004–2013 Eesti majutusettevõtetes kokku 24 miljonit turisti. Neist kolmandik olid sise-, ülejäänud välisturistid. Euroopa Liiduga liitumisel, 2004. aastal kasutas Eesti majutusettevõtete teenuseid 1,9 miljonit sise- ja välisturisti, kümme aastat hiljem, 2013. aastal oli majutusteenuse kasutajaid ligi kolm miljonit.

Diagramm: Majutatud sise- ja välisturistid, 2004-2013

Loe edasi

Enamik saagist on koristatud

pressiteade nr 111

15. septembriks oli koristatud 93% teravilja, 82% rapsi ja rüpsi ning 54% kartuli kasvupinnast, teatab Statistikaamet.

Loe edasi

Erasektori keskmine palk tõusis II kvartalis 4,3%

Statistikablogi
Mare Kusma

Statistikaameti andmetel oli erasektoris 2014. aasta II kvartalis keskmine brutokuupalk 997 eurot ja palk tõusis 2013. aasta II kvartaliga võrreldes 4,3%. Erasektori välisomandis ettevõtete brutokuupalgad olid kõikidel tegevusaladel kõrgemad kui Eesti kapitali kontrolli all olevates ettevõtetes.

Diagramm: Palgatöötajate jaotus välisomandis ja Eesti kapital kontrolli all olevates erasektori ettevõtetes tegevusala järgi, juuni 2014

Loe edasi

Valitsemissektori võlataseme kasv mullu jätkus

pressiteade nr 110

Eesti valitsemissektori eelarve puudujääk oli 2013. aastal täpsustatud andmetel 0,5% ja võlatase 10,1% sisemajanduse koguproduktist, teatab Statistikaamet.

Diagramm: Eesti valitsemissektori üle-/puudujääk ja võlatase

Loe edasi

Tööstustoodangu tootjahinnaindeks augustis langes

pressiteade nr 109

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus oli 2014. aasta augustis võrreldes juuliga -0,1% ja võrreldes 2013. aasta augustiga -1,0%, teatab Statistikaamet.

Loe edasi

Eluaseme hinnaindeks tõusis II kvartalis

pressiteade nr 108

Eluaseme hinnaindeksi muutus oli 2014. aasta II kvartalis võrreldes I kvartaliga 1,1% ja võrreldes 2013. aasta II kvartaliga 14,5%, teatab Statistikaamet.

Loe edasi

Digilõhe noorte ja eakamate vahel väheneb

pressiteade nr 107

2014. aasta I kvartalis oli kodune internetiühendus 83%-l leibkondadest, teatab Statistikaamet. Erinevus noorema ja vanema elanikkonna arvuti- ja internetikasutuses on vähenenud.

Loe edasi

Kui üks pluss üks ei võrdu kahega

Statistikablogi
Ene-Margit Tiit, Mihkel Servinski

Üldhariduskooli matemaatikatunnist teame, et 1 + 1 = 2. Tavaelus võib aga olla olukordi, kus see seos ei kehti, tõdesid Tartu Ülikooli emeriitprofessor Ene-Margit Tiit ja Statistikaameti peaanalüütik Mihkel Servinski, kui nad võtsid vaatluse alla ema keskmise vanuse laste sünnitamisel.

Ema keskmine vanus lapse sünnitamisel, 1989-2013

Loe edasi

Turismi kõrgkuul juulis peatus majutusettevõtetes rohkem turiste kui aasta tagasi samal ajal

pressiteade nr 106

Juulis peatus majutusettevõtetes 440 000 turisti, mis oli 4% enam kui eelmise aasta juulis, teatab Statistikaamet. Suurenes nii sise- kui ka välisturistide arv.

Loe edasi