Tööstustoodangu tootjahinnaindeks juulis tõusis

pressiteade nr 95

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus oli 2014. aasta juulis võrreldes juuniga  0,6% ja võrreldes 2013. aasta juuliga –0,4%, teatab Statistikaamet.

Loe edasi

Seakatku levik on mõjutanud sealiha sisse- ja väljavedu

Statistikablogi
Mirgit Silla

Statistikaameti andmetel imporditi 2014. aasta I poolaastal Eestisse 10 400 tonni sealiha. Võrreldes eelmise aasta I poolaastaga vähenes sealiha import 2500 tonni võrra. Vähenes ka sealiha eksport.

Diagramm: Sealiha import, I poolaasta 2014

Loe edasi

II kvartalis tööpuudus vähenes

pressiteade nr 94

Töötuid oli 2014. aasta II kvartalis 47 000 ja töötuse määr 6,9%, teatab Statistikaamet. Tööhõive I kvartaliga võrreldes kasvas, kuid aastatagusega võrreldes oli tööga hõivatuid II kvartalis vähem. See näitab, et Eesti on järk-järgult jõudmas kahaneva tööjõu tingimustesse.

Diagramm: 15–74-aastased hõiveseisundi järgi, I kvartal 2005 – II kvartal 2014

Loe edasi

Juunis suurenes majutusettevõtetes peatunud turistide arv

pressiteade nr 93

Juunis peatus majutusettevõtetes 335 000 turisti ehk 6% enam kui eelmise aasta samal kuul, teatab Statistikaamet. Suurenes nii sise- kui ka välisturistide arv.

Loe edasi

II kvartalis kasvas majandus 2,2%

pressiteade nr 92

Esialgsetel andmetel kasvas Eesti sisemajanduse koguprodukt (SKP) 2014. aasta II kvartalis eelmise aasta sama kvartaliga võrreldes 2,2%, teatab Statistikaamet.

Loe edasi

Juunis kaubavahetuse vähenemine pidurdus

pressiteade nr 91

Kaupade eksport kasvas 2014. aasta juunis 1% ja import kahanes 1% võrreldes eelmise aasta sama kuuga, teatab Statistikaamet. Tänavu esimesel poolaastal mõjutas ekspordi ja impordi vähenemist enim elektriseadmete ja transpordivahendite kaubavahetus.

Loe edasi

Tarbijahinnaindeksi kuumuutust mõjutasid juulis enim rõivaste ja jalatsite soodusmüügid

pressiteade nr 90

Tarbijahinnaindeksi muutus oli 2014. aasta juulis võrreldes juuniga –0,2% ja võrreldes eelmise aasta juuliga –0,4%, teatab Statistikaamet.

Loe edasi

Piiripunktides algab väliskülastajate uuring

pressiteade nr 89

Statistikaamet alustab täna, 1. augustil Eesti piiripunktides septembri keskpaigani kestvat väliskülastajate uuringut, mille eesmärk on välja selgitada välisriikide elanike Eestis tehtud kulutused, külastajate reisimotivatsioon, -käitumine ja rahulolu.

Loe edasi

Juunis tööstustoodangu kasv jätkus

pressiteade nr 88

Tööstusettevõtted tootsid 2014. aasta juunis 1% rohkem toodangut kui eelmise aasta juunis, teatab Statistikaamet. Toodang suurenes töötlevas tööstuses ja energeetikas, kuid vähenes mäetööstuses.

Diagramm: Töötleva tööstuse toodangu mahuindeks ja selle trend

Loe edasi

Juunis jaemüügi kasv mõnevõrra kiirenes

pressiteade nr 87

Jaekaubandusettevõtete kaupade jaemüük suurenes 2014. aasta juunis eelmise aasta juuniga võrreldes püsivhindades 7%, teatab Statistikaamet. Kui mais kasvas jaemüük aastases võrdluses 4%, siis juunis jaemüügi kasv mõnevõrra kiirenes.

Diagramm: Jaekaubandusettevõtete jaemüügi mahuindeks ja selle trend

Loe edasi