Kinokülastajate arv püstitas taasiseseisvusaja rekordi

pressiteade nr 59

Eestis käidi 2014. aastal kinos 2,6 miljonit korda, mis on taasiseseisvusaja rekord, teatab Statistikaamet. Viimase üheksa aasta jooksul on kinokülastuste arv igal aastal kasvanud.

Diagramm: Kinokülastused, 1994–2014

Loe edasi

I kvartalis keskmise palga kasv aeglustus

pressiteade nr 58

Keskmine brutokuupalk oli 2015. aasta I kvartalis 1010 eurot ja see tõusis eelmise aasta I kvartaliga võrreldes 4,5%, teatab Statistikaamet.

Diagramm: Keskmine brutokuupalk ja selle muutus tegevusalati, I kvartal, 2015–2014

Loe edasi

Eesti. Arve ja fakte 2015

väljaanne

Populaarne taskuteatmik annab olulisemate statistiliste näitajate põhjal lühiülevaate Eesti eri eluvaldkondade arengust. Vaatluse all on keskkond, rahvastik, tervishoid, haridus, kultuur, tööturg, palk, rahvamajanduse arvepidamine, rahandus, tööstus, põllumajandus, väliskaubandus, turism jms. Põhjalikumalt käsitletakse viimasel aastal toimunut, võrdluseks on esitatud kümne viimase aasta, samuti teiste Euroopa Liidu riikide andmed. Lisatud on geograafilisi fakte Eestist ja infot valitsussüsteemi kohta, samuti oluliste Eesti veebilehtede aadressid. Info on esitatud tekstide, tabelite ja joonistena. Teatmik valmib koostöös Välisministeeriumiga ja on mõeldud kõigile, kes vajavad kiiret ja asjakohast ülevaadet Eesti kohta.

Väljaande kaas

Loe edasi

Eestist väljaränne mullu vähenes

pressiteade nr 57

Eestist rändas 2014. aastal välja 4637 ja Eestisse saabus elama 3904 inimest, teatab Statistikaamet. Väljaränne oli eelneva kolme aastaga võrreldes ligi 30% väiksem.

Diagramm: Välisränne soo järgi, 2005–2014

Loe edasi

Unistad suvepuhkusest asustamata paigas?

Statistikablogi
Berit Hänilane

2011. aasta rahvaloenduse andmete põhjal Eesti territooriumi rahvastikutihedust aluseks võttes leiab inimasustuseta paiku nii mandrilt kui ka saartelt.

Kaart: Inimasustusest kõige kaugemale jäävad paigad ja nende paikade suvekuude ilmastik, 2014

Loe edasi

Tööstustoodangu tootjahinnaindeks aprillis langes

pressiteade nr 56

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus oli 2015. aasta aprillis võrreldes märtsiga -0,6% ja võrreldes eelmise aasta aprilliga -1,3%, teatab Statistikaamet.

Loe edasi

Kuukeskmine brutotulu jätkas mullu stabiilset kasvu

pressiteade nr 55

Palgatöötaja kuukeskmine brutotulu oli 2014. aastal 954 eurot, teatab Statistikaamet. Varasema aastaga võrreldes kasvas brutotulu 6%. Kasv on samas suurusjärgus olnud juba paar viimast aastat.

Diagramm: Palgatöötaja kuukeskmine brutotulu omavalitsusüksustes, 2014

Loe edasi

Venemaa sanktsioonide mõju Eesti piima ja piimatoodete ekspordile

Statistikablogi

Statistikaameti andmetel eksporditi 2015. aasta I kvartalis Eesti päritolu piima ja piimatooteid 58 300 tonni, kokku 31,2 miljoni euro eest. Võrreldes eelmise aasta sama kvartaliga on eksporditud piima ja piimatoodete kogus vähenenud 17% ning rahaline väärtus 38%.

Diagramm: Toorpiima eksport Lätti ja Leetu

Loe edasi

Muuseumikülastuste tõusutrend jätkus

pressiteade nr 54

Eesti muuseumides käidi 2014. aastal 3,8 miljonit korda, mida on 15% enam kui aasta varem, teatab Statistikaamet. Muuseumikülastuste arv püstitas uue rekordi.

Loe edasi

Tööealiste inimeste aktiivsus tööturul on jätkuvalt kasvamas

pressiteade nr 53

Töötuse määr oli 2015. aasta I kvartalis 6,6% ning tööhõive määr 63,3%, teatab Statistikaamet. Tööjõus osalemise määr oli eelnevate aastate I kvartalitega võrreldes viimase 15 aasta kõrgeim.

Diagramm: Tööjõus osalemise, tööhõive ja töötuse määr, I kvartal, 2000–2015

Loe edasi