Turismi kõrgkuul juulis peatus majutusettevõtetes rohkem turiste kui aasta tagasi samal ajal

pressiteade nr 106

Juulis peatus majutusettevõtetes 440 000 turisti, mis oli 4% enam kui eelmise aasta juulis, teatab Statistikaamet. Suurenes nii sise- kui ka välisturistide arv.

Loe edasi

Juulis kaupade eksport kasvas

pressiteade nr 105

Kaupade eksport kasvas 2014. aasta juulis 6% ja import jäi samale tasemele võrreldes eelmise aasta juuliga, teatab Statistikaamet. Ekspordi kasv võrdluses aastataguse sama ajaga oli viimase 14 kuu suurim.

Loe edasi

Sisemajanduse koguprodukti arvestuse metoodika muutus

pressiteade nr 104

Statistikaamet revideeris rahvamajanduse arvepidamise näitajate aegridu alates 2000. aastast. Kõikide korrektsioonide tulemusena muutus aastane sisemajanduse koguprodukt (SKP) jooksevhindades aastatel 2000–2013 keskmiselt 1%.

Loe edasi

Majandus kasvas II kvartalis 2,4%

pressiteade nr 103

Täpsustatud andmetel suurenes Eesti sisemajanduse koguprodukt (SKP) 2014. aasta II kvartalis võrreldes eelmise aasta II kvartaliga 2,4%, teatab Statistikaamet.

Diagram: SKP, kaupade ekspordi ja impordi reaalkasv võrreldes eelmise aasta sama kvartaliga

Loe edasi

II kvartalis vabade ametikohtade arvu kasv aeglustus

pressiteade nr 102

Eesti ettevõtetes, asutustes ja organisatsioonides oli 2014. aasta II kvartalis 7600 vaba ametikohta, teatab Statistikaamet. Võrreldes eelmise kvartaliga suurenes vabade ametikohtade arv 6,3% ja võrreldes 2013. aasta II kvartaliga 0,4%.

Diagramm: Vabade ja hõivatud ametikohtade arv

Loe edasi

Tarbijahinnaindeks augustis langes

pressiteade nr 101

Tarbijahinnaindeksi muutus oli 2014. aasta augustis võrreldes juuliga -0,3% ja võrreldes eelmise aasta augustiga -0,7%, teatab Statistikaamet.

Loe edasi

Eesti eksport Venemaale on 2014. aasta esimesel poolaastal vähenenud

Statistikablogi
Evelin Puura

Statistikaameti 2013. ja 2014. aasta I poolaasta andmete võrdlus näitab, et Eesti eksport Venemaale on vähenenud 41,3 miljoni euro võrra. Peamiselt on ekspordi vähenemist mõjutanud keemiatööstuse ja sellega seotud tööstusharude toodete ning elusloomade ja loomsete toodete väljaveo vähenemine.

Diagramm: Eesti eksport Venemaale kaubajaotise osatähtsuse järgi

Loe edasi

Ettevõtlussektori kasum jäi II kvartalis mullusele tasemele

pressiteade nr 100

Ettevõtlussektori kogukasum oli 2014. aasta II kvartalis 836 miljonit eurot, mis jäi eelmise aasta II kvartaliga võrreldes samaks, teatab Statistikaamet.

Diagramm: Ettevõtlussektori kogukasum, I kvartal 2010 – II kvartal 2014

Loe edasi

Juulis tööstustoodangu tootmine suurenes

pressiteade nr 99

Tööstusettevõtted tootsid 2014. aasta juulis 2% rohkem toodangut kui eelmise aasta juulis, teatab Statistikaamet. Toodang suurenes töötlevas tööstuses ja energeetikas, kuid vähenes mäetööstuses.

Diagramm: Töötleva tööstuse toodangu mahuindeks ja selle trend

Loe edasi

Juulis kiirenes jaemüügi kasv veelgi

pressiteade nr 98

Jaekaubandusettevõtete kaupade jaemüük suurenes 2014. aasta juulis eelmise aasta juuliga võrreldes püsivhindades 10%, teatab Statistikaamet. Kui mais kasvas jaemüük aastases võrdluses 4% ja juunis 7%, siis juulis kiirenes jaemüügi kasv veelgi.

Diagram: Jaekaubandusettevõtete jaemüügi mahuindeks ja selle trend

Loe edasi