Tähistame 17.-23. oktoobrini üheskoos Euroopa statistikapäeva!

Tootjahinnaindeks septembris tõusis

pressiteade nr 118

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus oli 2016. aasta septembris võrreldes augustiga 0,1% ja võrreldes eelmise aasta septembriga -0,9%, teatab Statistikaamet.

Loe edasi

Ehitushinnaindeks hakkas III kvartalis materjalihindade toel taas tõusma

pressiteade nr 117

Ehitushinnaindeks tõusis 2016. aasta III kvartalis II kvartaliga võrreldes 0,7% ja langes eelmise aasta III kvartaliga võrreldes samuti 0,7%, teatab Statistikaamet.

Loe edasi

Kuidas valida ettevõttele võimalikult edukat asukohta?

Statistikablogi
Kreet Solnask

Kuhu on kõige mõttekam oma ettevõtet rajada? Kust ma teada saan, kus asub just minu ettevõtte sihtrühm? Nendele ja paljudele teistele sarnastele küsimustele vastuse leidmisel tuleb appi Statistikaamet asukohapõhise statistikaga.

Loe edasi

Eesti päritolu põllumajandussaaduste ja toidukaupade eksport

Statistikablogi
Allan Aron

Statistikaameti andmetel eksporditi tänavu kaheksa kuu jooksul Eesti päritolu põllumajandussaadusi ja toidukaupu 470 miljoni euro väärtuses. Võrreldes eelmise aasta sama ajaga vähenes eksport 3% ehk 14 miljoni euro võrra. Enim on suurenenud teravilja väljavedu.

Loe edasi

Augustis majutusettevõtetes peatunud turistide arv kasvas

pressiteade nr 116

Augustis peatus Eesti majutusettevõtetes 417 000 sise- ja välisturisti, mida oli 6% enam kui eelmise aasta samal ajal, teatab Statistikaamet.

Loe edasi

Augustis oli kaubavahetuse puudujääk selle aasta väikseim

pressiteade nr 115

Kaupade eksport kasvas 2016. aasta augustis võrreldes eelmise aasta augustiga 12% ja import 8%, teatab Statistikaamet. Impordi kasvust kiirem ekspordi kasv vähendas kaubavahetuse puudujääki, mis oli selle aasta väikseim.

Diagramm: Eesti kaubavahetus kuude kaupa, 2014–2016

Loe edasi

Sundkulutuste osatähtsus leibkonna eelarves on vähenenud

pressiteade nr 114

Leibkonnaliige kulutas 2015. aastal kuus keskmiselt 395 eurot, mida on 106 eurot rohkem kui 2012. aastal, teatab Statistikaamet. Samal ajal sundkulutuste osatähtsus leibkonna eelarves on kahanenud.

Loe edasi

Tarbijahinnaindeksi aastamuutust mõjutasid septembris enim alkohoolsed joogid ja tubakatooted

pressiteade nr 113

Tarbijahinnaindeksi muutus oli 2016. aasta septembris võrreldes augustiga 0,2% ja võrreldes eelmise aasta septembriga 1,0%, teatab Statistikaamet.

Loe edasi

Head õpetajate päeva!

Statistikablogi

5. oktoobril tähistatakse Eestis õpetajate päeva. Statistikaamet koostas 2011. aasta rahvaloenduse andmete põhjal õpetaja statistilise koondportree.

5. oktoobril tähistatakse Eestis õpetajate päeva

Loe edasi

Augustis tööstustoodangu maht suurenes

pressiteade nr 112

Tööstusettevõtted tootsid 2016. aasta augustis 1% rohkem toodangut kui eelmise aasta augustis, teatab Statistikaamet. Toodang suurenes energeetikas, kuid vähenes töötlevas tööstuses ja mäetööstuses.

Diagramm: Töötleva tööstuse toodangu mahuindeks ja selle trend

Loe edasi