Tarbijahinnaindeksi aastamuutust mõjutas jaanuaris enim transport

pressiteade nr 15

Tarbijahinnaindeksi muutus oli 2016. aasta jaanuaris võrreldes 2015. aasta detsembriga -0,1% ning võrreldes eelmise aasta jaanuariga -0,6%, teatab Statistikaamet.

Loe edasi

Üle poole Eesti ekspordist saadakse töötlevast tööstusest

Statistikablogi
Evelin Puura, Mirgit Silla

Eesti eksport on viimase 21 aasta jooksul liikunud enamasti kasvavas joones. Suurimad eksportijad on sel perioodil olnud Harju, Ida-Viru ja Tartu maakonnas. Enim on panustanud eksporti töötlev tööstus.

Diagramm: Kaupade ekspordikäive ja eksportivad majandusüksused, 1993–2014

Loe edasi

2015. aastal tööstustoodang kahanes

pressiteade nr 14

Esialgsetel andmetel tootsid tööstusettevõtted 2015. aastal 2% vähem toodangut kui aasta varem, teatab Statistikaamet. Toodang vähenes nii energeetikas ja mäetööstuses kui ka töötlevas tööstuses.

Diagramm: Töötleva tööstuse toodangu mahuindeksid Euroopa Liidu riikides

Loe edasi

Detsembris jaemüügi kasv kiirenes

pressiteade nr 13

Jaekaubandusettevõtete kaupade jaemüük suurenes 2015. aasta detsembris 2014. aasta detsembriga võrreldes püsivhindades 10%, teatab Statistikaamet. Kui novembris kasvas jaemüük varasema aasta sama kuuga võrreldes 6%, siis detsembris jaemüügi kasv kiirenes.

Diagramm: Jaekaubandusettevõtete jaemüügi mahuindeks ja selle trend

Loe edasi

Sadamate ja raudtee kaubamaht oli viimase kümnendi väikseim

Statistikablogi
Piret Pukk

Statistikaameti andmetel veeti 2015. aastal Eesti sadamate kaudu ligi 35 miljonit tonni kaupa ja raudteel 28 miljonit tonni kaupa, mis olid viimase kümne aasta madalaimad näitajad. Varasema aastaga võrreldes vähenes sadamate kaubamaht viiendiku ja raudteel ligi neljandiku võrra.

Diagramm: Kaubavedu sadamate kaudu, 2005–2015

Loe edasi

Toimub palgalõhet käsitlev seminar

pressiteade nr 12

Statistikaamet korraldab täna, 26. jaanuaril Tallinnas seminari „Lahkame lõhet”, mis tutvustab palgaerinevuste teemal tehtud uurimuste tulemusi ning käsitleb soolist palgalõhet nii rahvusvaheliselt kui ka olukorda Eestis.

norway grants logo

Loe edasi

Mullu saadi rekordiline teraviljasaak

pressiteade nr 11

Esialgsetel andmetel oli 2015. aastal teraviljasaak 1 535 300 tonni, mis on 26% suurem kui aasta varem ja teadaolevalt Eesti kõigi aegade suurim, teatab Statistikaamet.

Loe edasi

Piimatoodang vähenes aastaga

pressiteade nr 10

Esialgsetel andmetel toodeti 2015. aastal 773 800 tonni piima, mis oli 4% vähem kui aasta varem, teatab Statistikaamet. Aasta lõpuks vähenes piimalehmade arv, samas aasta keskmine piimatoodang lehma kohta suurenes.

Diagramm: Piimatoodang lehma kohta, 1994–2015

Loe edasi

Kuidas läheb maa- ja linnapiirkondade ettevõtetel regionaalarengu strateegia valguses?

Statistikablogi
Märt Leesment

2015. aastal lõppes perioodiks 2005–2015 kohaldatud Eesti regionaalarengu strateegia elluviimine, et anda teatepulk edasi uuele, aastateks 2014–2020 määratud strateegiale. Ühe etapi lõpul ja teise algul tehakse enamasti vahekokkuvõtteid, et selgitada, kuidas edenetakse ning kas ollakse õigel teel. Milline oli uue strateegiaperioodi alguses regionaalarengu ühe alustala, äritegevuse olukord erinevates piirkondades?

Loe edasi

Detsembris tööstustoodangu tootjahinnaindeksi langus jätkus

pressiteade nr 9

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus oli 2015. aasta detsembris võrreldes novembriga -1,0% ja võrreldes 2014. aasta detsembriga -2,3%, teatab Statistikaamet.

Loe edasi