Tööstustoodangu tootjahinnaindeks oktoobris langes

pressiteade nr 130

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus oli 2014. aasta oktoobris võrreldes septembriga -0,9% ja võrreldes 2013. aasta oktoobriga -2,1%, teatab Statistikaamet.

Loe edasi

Piiripunktides algab väliskülastajate uuringu talvine etapp

pressiteade nr 129

Statistikaamet ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) alustavad täna, 17. novembril Eesti piiripunktides suvel alanud väliskülastajate uuringu teist etappi, mis kestab detsembri keskpaigani.

Loe edasi

III kvartalis püsis tööturg stabiilsena

pressiteade nr 128

Töötuid oli 2014. aasta III kvartalis 51 000 ja töötuse määr 7,5%, teatab Statistikaamet. Tööhõive pisut kasvas, kuid muutused töötuses ja tööhõives olid väikesed.

Diagramm: Tööga hõivatud vanuserühma järgi, I kvartal 2008 – III kvartal 2014

Loe edasi

III kvartalis vedas majanduse kasvu töötlev tööstus

pressiteade nr 127

Esialgsetel andmetel suurenes Eesti sisemajanduse koguprodukt (SKP) 2014. aasta III kvartalis võrreldes eelmise aasta III kvartaliga 2,1%, teatab Statistikaamet.

Diagramm: SKP, kaupade ekspordi ja impordi kasv

Loe edasi

Septembri kaubavahetuse käive oli käesoleva aasta suurim

pressiteade nr 126

Kaupade eksport kasvas 2014. aasta septembris 7% ja import 9% võrreldes eelmise aasta septembriga, teatab Statistikaamet. Ekspordi ja impordi suurenemist mõjutas enim elektriseadmete ning keemiatööstuse tooraine ja toodete kaubavahetus. Selle aasta üheksa kuu kokkuvõttes kaupade eksport ja import siiski kahanes – mõlemal suunal 3%.

Loe edasi

Septembris peatus majutusettevõtetes mullusest rohkem turiste

pressiteade nr 125

Majutusettevõtetes peatus septembris 233 000 turisti, mis oli 4% rohkem kui eelmise aasta septembris, teatab Statistikaamet. Suurenes nii sise- kui ka välisturistide arv.

Loe edasi

Tarbijahinnaindeksi aastamuutust mõjutas oktoobris enim elekter

pressiteade nr 124

Tarbijahinnaindeksi muutus oli 2014. aasta oktoobris võrreldes septembriga 0,0% ja võrreldes eelmise aasta oktoobriga -0,2%, teatab Statistikaamet.

Loe edasi

Ilmus majanduse ja tööturu arengut käsitlev kogumik

pressiteade nr 123

Statistikaamet esitleb täna, 3. novembril kogumikku „Muutuv majandus ja tööturg“, mis annab ülevaate nende arengust viimasel kümnendil.

Loe edasi

Septembris tööstustoodangu tootmise kasv kiirenes

pressiteade nr 122

Tööstusettevõtted tootsid 2014. aasta septembris 4% rohkem toodangut kui eelmise aasta septembris, teatab Statistikaamet. Toodang suurenes töötlevas tööstuses, kuid vähenes energeetikas ja mäetööstuses.

Diagramm: Töötleva tööstuse toodangu mahuindeks ja selle trend

Loe edasi

Jaemüügi stabiilne kasv septembris jätkus

pressiteade nr 121

Jaekaubandusettevõtete kaupade jaemüük suurenes 2014. aasta septembris eelmise aasta septembriga võrreldes püsivhindades 6%, teatab Statistikaamet.

Diagramm: Jaekaubandusettevõtete jaemüügi mahuindeks ja selle trend

Loe edasi