Andmekirjaoskus

Statistikaamet on Eesti suurim riikliku statistika tegija. See tähendab, et me kogume objektiivset infot oluliste ühiskonna- ja majandusnäitajate kohta – SKP-st suhtelise vaesuseni - ning teeme saadud andmed oma veebis kõigile avalikult kättesaadavaks. Lisaks on üks meie peamistest eesmärkidest andmekirjaoskuse edendamine. Sellele lehele oleme koondanud nõuanded ja lisamaterjalid, et saaksid arendada oma andmepädevust!

Kuidas alustada?

  • Värskeimad andmeampsud leiad meie sotsiaalmeedia kanalitest ja kord kuus ilmuvast uudiskirjast.
  • Lihtsalt kasutatavatest rakendustest saab vajaliku info kätte ka algaja andmehuviline.
  • Pidevalt uuenevatel juhtimislaudadel on visualiseeritud eri valdkondade ja piirkondade statistika ja sisse logides saab luua päris isiklikke juhtimislaudu.
  • Põhjalikust andmebaasist  saab vajaliku info kätte ka kõige nõudlikum andmetarbija.

 

Kuidas saada veelgi andmepädevamaks?

Blogi

Statistikaameti andmekool #9: Kuidas tarbijahinnaindeksit kokku panna?

Tarbijahinnaindeks (edaspidi THI) iseloomustab tarbekaupade ja tasuliste teenuste hinnamuutust. Selles blogipostituses vaatame, mis komponentidest koosneb THI ja kuidas teda kokku pannakse ning kuidas see on seotud rahvusvahelise klassifikaatoriga ECOICOP5 (European Classification of Individual Consumption by Purpose 5).
Loe edasi 15. mai 2024
Blogi

Parim prügi on see, mida ei teki

Statistikaameti selleaastasel Andmepärli konkursil pälvis parima infograafika tunnustuse Keskkonnaagentuuri pakendijäätmete statistika. Liis Rohtmetsa koostatud infograafika näitab, kui palju ja milliseid pakendijäätmeid on Eestis viimase 20 aasta jooksul tekkinud ja kui palju neist on ringlusesse võetud. Uurisime veidi selle põneva võidutöö tagamaid.
Loe edasi 15. mai 2024
Blogi

Statistikaameti andmekool #8: Kas Eesti rahvaarv jõuab 2085. aastaks 1,4 miljonini?

Majandusprognoosidest räägitakse sageli, kuid sama oluline on ka rahvaarvu prognoosimine. Sarnaselt majandusprognoosidele on siin oma roll nii andmetel kui ekspertteadmistel. Eelmise rahvastikuprognoosi avaldas statistikaamet aastal 2019. Pärast seda on aset leidnud mitu rahvastikku oluliselt mõjutavat sündmusi nagu koroonapandeemia ja sõda Ukrainas. Seetõttu on tarvis prognoosi uuendada. Blogis selgitame, kuidas see käib.
Loe edasi 2. mai 2024

17. mail on statistikaameti infotelefon suletud. Vabandame ebamugavuste pärast!