Säästva arengu uued näitajad jõudsid juhtimislauale

Uudis
Postitatud 12. mai 2022 9:17

Säästva arengu riiklikus strateegias on välja toodud näitajaid, mis annavad ülevaate, kuidas Eesti täidab ülemaailmse säästva arengu tegevuskava eesmärke ja liigub ka iseendale seatud säästva arengu eesmärkide suunas. Nüüd leiab need näitajad kiirelt ja mugavalt üles säästva arengu juhtimislaualt.

Möödunud aastal uuendas Eesti säästva arengu komisjon säästva arengu näitajate nimekirja ja korrigeeris või sõnastas ümber mõned mõõdikud, et tagatud oleks info ajakohasus ja andmete kvaliteet. Nüüd on kõikide oluliste näitajate hetkeseis ja nende muutumine viimase 5–10 aasta jooksul näha ka säästva arengu juhtimislaual. Kokku leiab juhtimislaualt üle 80 säästva arengu mõõdiku.

Eesti säästva arengu suured eesmärgid aastani 2030 on

 • Eesti kultuuriruumi elujõulisus;
 • inimese heaolu kasv;
 • sotsiaalselt sidus ühiskond;
 • ökoloogiline tasakaal.

Uuendatud mõõdikud koos tegelike väärtustega on avaldatud ka statistikaandmebaasi uues tabelis SN11, kust näeb veelgi detailsemat infot.

Miks kasutada säästva arengu kohta info saamiseks juhtimislauda?

 1. Andmed on visualiseeritud
  Säästva arengu juhtimislaual on oluline statistika kujutatud graafiliselt. Joonised annavad arusaadava ülevaate tegevusvaldkonna hetkeseisust ja näitavad suunda, kuhu liigutakse.
 2. Andmeid on mugav ja kiire kasutada
  Juhtimislaud aitab kokku hoida hulga väärtuslikku aega, sest andmebaasi kaevumata saab kätte andmed ülevaatlikelt andmegraafikutelt. Juhtimislauda andmeid on võimalik vaadata aegreal, kaardil, graafikud võimaldavad ka valitud väärtuseid sisse ja välja lülitada.
 3. Igaüks saab luua oma personaalse juhtimislaua
  Juhtimislaudadel võib hõlpsalt kokku panna ka päris oma juhtimislaua, kust saab alati kõige kiiremini kätte näitajad, mida kõige sagedamini vajad.Kui oled juhtimislauale sisenenud tuvastatud kasutajana, avaneb sulle alati see töölaud, kus viimati andmete uurimine pooleli jäi.
 4. Kasuta valmis andmegraafikuid kus iganes
  Juhtimislaudadel olevaid andmegraafikuid on võimalik alla laadida. Joonistel leiduvat infot on lihtne jagada partneritega ja kasutada teistel veebilehtedel, esitlustel või sotsiaalmeedias.
 5. Juhtimislaual olevad andmed täienevad pidevalt
  Juhtimislaudadel olevad andmed uuenevad automaatselt statistikaameti andmebaasi põhjal. Juhtimislauad on elav rakendus, kuhu on võimalik lisada juurde uusi näitajaid, mille järele aja jooksul vajadus tekib.