Uudis

Uuest ehitisregistrist saab kodu kvaliteetsetele andmetele

Uus ehitisregister (EHR) pole enam kauge ja kättesaamatu unistus – juba sel sügisel jõuab see järk-järgult kasutajate silme ette. Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ehitisregistri talituse juhataja Taavi Jakobson teeb ülevaate juba toimunud ning veel ees ootavatest muutustest.
Loe edasi 21. september 2020
Uudis

Kevadel pidamata jäänud pulmad peeti suve teises pooles

Statistikaameti esialgsete andmete alusel sõlmiti tänavu juunis, juulis ja augustis 63 abielu vähem kui mullu samal ajal. Lahutuste arv suurenes sama ajaga võrreldes 88 võrra. Kokku abiellus kolme viimase kuu jooksul 2432 ja lahutas 829 paari.
Loe edasi 21. september 2020
Blogi

Mis silmist, see meelest

Sellel laupäeval on taas maailmakoristuspäev, kus ühiselt avaliku ruumi korrastamisse panustatakse. Meid ümbritsevast keskkonnast korjatakse kokku küll nähtav prügi, aga see on siiski vaid õige pisike osa inimeste poolt tekitatud jäätmetest.
Loe edasi 18. september 2020
Uudis

Töösuhete arv taastub, aga vaevaliselt

Täna, 17. septembril uuendas statistikaamet taas tööturu kiirstatistika andmeid, lisandusid 37. nädala (7.-13.09) näitajad. Üle Eesti on töösuhete arv aasta algusega võrreldes umbes 5400 võrra väiksem. Tööturu andmed viitavad küll töösuhete arvu mõningasele kasvule, aga kriisist enam mõjutatud tegevusalad on jätkuvalt keerulises seisus.
Loe edasi 17. september 2020
Uudis

Inimesed eelistavad e-kaubandust, ettevõtted pilveteenuseid

Statistikaameti andmetel kasutas viimase kolme kuu jooksul 16–74-aastastest elanikest 56,5% e-kaubandust. Mullusega võrreldes on e-kaubanduse üldine populaarsus püsinud samal tasemel, ent suurenenud on summad, mida kaupade ja teenuste ostmisele kulutatakse. Ettevõtete uuringu tulemused näitasid, et enam kui pooled internetti kasutavatest äriühingutest tarbivad tasulisi pilveteenuseid.
Loe edasi 17. september 2020
Uudis

Põllumajandusloendusel saab viimast nädalat veebis osaleda

Kõigil põllumajandusloenduse nimekirjas olevatel majapidamistel on veel kuni 20. septembrini võimalik küsimustikule veebis vastata. Pärast seda võtab nendega ühendust statistikaameti telefoniküsitleja. Loendus kestab 15. novembrini ja see on hea võimalus anda teada, mis valdkonnad põllumajanduses rohkem tähelepanu ning rahastust vajavad.
Loe edasi 14. september 2020
Blogi

Ligi pooled vanavanematest käisid mullu tööl, mõned veel kooliski

Selle aasta alguse seisuga elas Eestis 227 700 vanaema ja 132 200 vanaisa. See tähendab, et 27% rahvastikust on kellegi vanavanemad. Tänase vanavanemate päeva puhul vaatame lähemalt, kus vanaemad ja vanaisad elavad ning kui aktiivselt käivad nad oma toimetuste kõrvalt tööl ja koolis.
Loe edasi 13. september 2020
Uudis

Statistikaamet muugib lahti rikkuse valemit

Kes Eesti majanduses teenib raha ja kes mitte? Millise ettevõtte tegevus on mõtestatum ja ettenägelikum, kes aga teeb äris niisama aega parajaks, makstes sellele peale? Just neile küsimustele hakkab vastuseid otsima statistikaameti loodav väärtusahelate mudel.
Loe edasi 10. september 2020