Keskkond
Üleilmsed ja kohalikud keskkonna eesmärgid on suunatud paljuski sellele, et saavutada tasakaal piiratud ökoloogiliste ressursside ja inimeste heaolu vahel.
Strateegia „Säästev Eesti 21“ järgi tuleb ökoloogilise tasakaalu saavutamiseks kasutada loodusvarasid säästlikult, vähendada saastumist ja hoida looduslikku mitmekesisust ning looduslikke alasid.
Globaalselt on lisandunud selged sihid peatada tegevused, mis süvendavad kliimamuutusi, tarbida ja toota jätkusuutlikult ning keskkonda säästvalt, hoida veevarusid ja toota energiat keskkonnasõbralikult.
Keskkonnaandmed on vajalikud, et hinnata nende sihtide suunas liikumist. Avaldame andmeid järgmiste keskkonnasurvete ja -meetmete kohta:
- jäätmed ja ringmajandus;
- kliimamuutusi põhjustavate gaaside emissioon;
- õhu saastamine ja happevihmade teke;
- materjali- ja energiatõhusus;
- rohemajandus;
- metsaressurss ja selle kasutamine;
- keskkonnakaitse rahastamine;
- elurikkuse kaitse ja maakasutus;
- veekasutus.
Blogi
Kümne aasta trendid keskkonnakaitsel kinnitavad meetmete mõju
Aasta algus ja dekaadi lõpp on kokkuvõtete tegemise aeg. Millised olid Eesti keskkonnatrendid viimasel kümnendil? Sellele ajale oli iseloomulik nii küllaltki kõrge keskkonnakasutus kui ka keskkonnamaksude ja -kaitse kulutuste Euroopa Liidu (EL-i) keskmisest kõrgem tase. Mitmed trendid pöördusid just 2019. aastal paremuse suunas.
Uudis
Statistikaamet osaleb ÜRO keskkonna majandusarvestuse ekspertide komitee töös
Novembris võttis ÜRO keskkonna majandusarvestuse ekspertide komitee statistikaameti enda liikmeks. Eesti on ainus Ida-Euroopa riik selles komitees.
Blogi
Kuue aastaga kuusteist korda rohkem päikeseenergiat
Inimesed muudavad oma kodusid aina energiatõhusamaks. Maju renoveeritakse ja soojustatakse ning soetatakse energiasäästlikumaid seadmeid. Viimastel aastatel on senisest veelgi enam ka soojuspumpadesse ja päikesepaneelidesse investeeritud.
Kas leidsid, mida otsisid?