Andmekirjaoskus
Statistikaamet on Eesti suurim riikliku statistika tegija. See tähendab, et me kogume objektiivset infot oluliste ühiskonna- ja majandusnäitajate kohta – SKP-st suhtelise vaesuseni - ning teeme saadud andmed oma veebis kõigile avalikult kättesaadavaks. Lisaks on üks meie peamistest eesmärkidest andmekirjaoskuse edendamine. Sellele lehele oleme koondanud nõuanded ja lisamaterjalid, et saaksid arendada oma andmepädevust!
Kuidas alustada?
- Värskeimad andmeampsud leiad meie sotsiaalmeedia kanalitest ja kord kuus ilmuvast uudiskirjast.
- Lihtsalt kasutatavatest rakendustest saab vajaliku info kätte ka algaja andmehuviline.
- Pidevalt uuenevatel juhtimislaudadel on visualiseeritud eri valdkondade ja piirkondade statistika ja sisse logides saab luua päris isiklikke juhtimislaudu.
- Põhjalikust andmebaasist saab vajaliku info kätte ka kõige nõudlikum andmetarbija.
Kuidas saada veelgi andmepädevamaks?
- Telli meilt andmekoolitus.
- Küsi meilt andmeid või esita tellimustöö.
- Uuri 2023. aasta suure andmemaratoni Küsimus24 küsimusi ja vastuseid.
- Tutvu statistikaameti andmekooli blogidega.
Blogi
Statistikaameti andmekool #16: kellel on vaja ettevõtete majandusnäitajaid?
Milliste tegevusalade toetamine võiks anda suuremat kasu Eesti majandusele? Mis on esimesed märgid majanduses toimuva hakkavate muutuste kohta? Aga mille põhjal otsustatakse, millised tegevusalad vajavad riigi tuge? Just sellistele küsimustele aitavad vastata statistikaameti avaldatavad ettevõtete majandusnäitajad.
Blogi
Statistikaameti andmekool #15: juturobotid ei sobi ametliku statistika pärimiseks
Kui liidame inimese kalduvusele teisi kergesti usaldada juturobotite enesekindla suhtlusstiili, on usaldus algoritmi vastu kerge tekkima. Vähetuntud faktide ja ametliku statistika pärimiseks tuntud juturobotid ei sobi.
Blogi
Statistikaameti andmekool #14: kuidas statistikaamet teab, et ma elan tegelikult Tartus, mitte Põlvas?
Täpsest elukoha infost sõltub nii inimeste paiknemise, siserände kui ka leibkondade ja perekondade statistika täpsus. Täpsest statistikast oleneb aga, milliseid otsuseid saavad teha riik ja kohalikud omavalitsused. Alates 2022. aastast määrab statistikaamet iga Eesti inimese alalise elukoha erinevate registrite põhjal, kasutades paiknemisindeksi metoodikat.
Kasulikud viited
Kas leidsid, mida otsisid?