Statistikaamet tunnustas parimaid koostööpartnereid

Uudis
Postitatud 12. mai 2022 10:00

Statistikaamet tänas oma 101. sünnipäeval statistika toodete ja teenuste arendamisele kaasa aidanud AS-i Helmes ning TalTechi ökoloogi ja majandusteadlast Üllas Ehrlichit. Tunnustuse koostöö edendamise eest pälvis Enely Prei Rahandusministeeriumi infotehnoloogiakeskusest (RMIT).

Igal aastal Eesti statistika sünnipäeval tunnustab statistikaamet oma häid koostööpartnereid, kes on aasta jooksul kõige enam kaasa aidanud ameti töö sujuvale ja tõrgeteta toimimisele. Sel aastal tunnustas statistikaamet kolme koostööpartnerit.

Parima koostööpartneri tiitli tõi tarkvaraettevõttele Helmes tegevus rahva ja eluruumide loenduse ettevalmistamisel, koostöös nendega on statistikaamet loomas ka uut andmeesitamise keskkonda. Statistikaameti andmekogumise arenduste juht Marika Korka ütles, et ta on väga rahul, et statistikaametil on kõrval partner, kes vaatab koostööle laiema pilguga ja on valmis panustama oma nõu ja jõuga esialgsetest kokkulepetest veelgi enam.

AS-i Helmes esindaja Ian Nelis sõnas, et selline tunnustus näitab õigel teel olemist ja kindlasti motiveerib kogu arendustiimi andma endast veelgi enam. „Koostöö statistikaametiga on kulgenud väga sujuvalt ja produktiivselt. Arendusprojektide peamine ebaedu põhjus ei ole mitte tehniline keerukus, vaid puudulik kommunikatsioon – inimestel on erinevad ootused, eeldused, erinev arusaam vastutusest ja paljud mõtted jäetakse tihti vaid enda teada. Selles projektis saab julgelt öelda, et tellija ning arenduspartner töötavad ühtse tiimina ühise eesmärgi nimel,“ ütles Nelis.

Majandusteadlase Üllas Ehrlichi kaasabil on statistikaamet arendanud ökosüsteemide arvepidamise hindamismeetodeid. Statistikaameti majandus- ja keskkonnastatistika osakonna juhtivanalüütiku Kaia Orase sõnul on teaduse panus statistika meetoditesse väga vajalik, sest see tagab statistika kvaliteedi ja asjakohasuse.

Statistikaameti peadirektor Urmet Lee annab üle parima koostööpartneri auhinna.

„Tuleviku huvides ja jätkusuutliku arengu vaatenurgast on oluline hakata arvestama nii turul kaubeldavaid kui ka turuväliseid ökosüsteemiteenuseid, mis pakuvad meile hüvesid ja suurendavad meie heaolu, kuid ei ole turul kaubeldavad ega oma seetõttu turuhinda. Üha suureneva inimtegevuse mõju tõttu muutuvad ökosüsteemid ja selle tagajärjel võivad kaduda olulised ökosüsteemide teenused ja funktsioonid, mis toetavad nii loodust kui ka ühiskonda. Just selliseid ökosüsteemiteenuseid olemegi püüdnud hinnata,“ ütles Kaia Oras.

Tunnustuse koostöö edendamise eest pälvis statistikaametilt Rahandusministeeriumi infotehnoloogiakeskuse teenuste tiimijuht Enely Prei. Rahva ja eluruumide loenduse ettevalmistamisel paranes tema abiga oluliselt ameti ja RMIT-i koostöö. „Olid need vast paar viimast kuud möödunud aastal! Hingasime mitu kuud samas rütmis vaatamata sellele, et füüsiliselt kordagi ei kohtunud. Eriti tänulik olen, et vaatamata suurtele väljakutsetele tulime sellest välja veel paremate sõpradena kui alustades,“ jagas oma emotsioone tunnustuse üleandmisel Enely Prei.