Osale infotunnis "Andmed on varandus – kust neid leida?“

Uudis
Postitatud 2. veebruar 2023, 7.54

Statistikaamet kutsub kõiki keskkooliõpilasi ja teisi andmehuvilisi 8. veebruaril 2023 kl 11 osalema infotunnis „Andmed on varandus – kust neid leida?“. Infotund toimub otseülekandena statistikaameti Facebooki ja Youtube’i kanalil.

Infotunnis saab väärt teadmisi andmete kohta, häid vihjeid, kust ja kuidas näiteks uurimistöödeks vajalikud andmed üles leida, osaleda viktoriinis ning võita auhindu. Tule ja avasta enda jaoks statistikaameti andmemaailm, et teha elus teadlikke ja kasulikumaid otsuseid! Liitu üritusega siin

Tunni ülesehitus:

11.00 Tere tulemast ja infotunni tutvustus

11.05 Video "Miks on andmed olulised" – kuuleme, mida arvavad iduettevõtjad (Bolt, Pipedrive, Veriff)

11.10 Klienditoe konsultant Liis Kivirand tutvustab statistikaametit ning näitab, kust ja kuidas (uurimistöödeks) vajalikud andmed üles leida – andmebaas, juhtimislauad, palgarakendus ja nimede rakendus.

11.40 Viktoriin (Kahoot)

11.55 Animatsioon "Anna Andmemaag" kuidas andmeid oma elus nutikalt ära kasutada?  

12.00 Ürituse lõpp, tagasisideankeet

Infotunni korraldab ja viib läbi Statistikaamet koostöös Haridus- ja Noorteametiga, portaaliga Teeviit ning projektiga „Targalt internetis“. Infotunni toimumist rahastatakse Euroopa Liidu Euroopa sotsiaalfondist. 

Infotundi saab hiljem järele vaadata statistikaameti Facebooki ja Youtube'i kanalil.

Täpsema tunnikava ja lisamaterjalid leiab siit.

Tunnikava läbiviijale

Vaata Youtube-s

Vaata Fasebookis-s

 

Head kliendid! Hooldustööde tõttu toimub 23. aprillil ajavahemikus 16.00–17.00 statistikaameti  veebilehtedel  katkestus. Vabandage!