Rahva ja eluruumide loenduse alguseni on jäänud

Statistikaamet võitis selge sõnumi edendaja tiitli

Uudis
Postitatud 17. november 2020 13:33

Täna andis selge keele patroon, õiguskantsler Ülle Madise statistikaametile üle parima selge sõnumi edendaja tiitli.

Parima selge sõnumi edendaja auhinnaga tunnustatakse eraisikut või organisatsiooni silmapaistva ja tulemusliku töö eest selge ühiskondliku suhtluse edendamisel.

Statistikaamet pälvis selge sõnumi edendaja tiitli selle eest, et on loonud mitu tõhusat digitööriista ja rakendust, kus oluline riiklik statistika on esitatud visualiseerituna ja on kättesaadav vaid paari klõpsuga. Statistikaamet on uuendanud ka oma kodulehte, mis on kasutajasõbralik, selge ja tõhusa otsinguga.

Oleme südamest liigutatud, et meie tegemisi on pandud tähele,“ ütles statistikaameti levi osakonna juhataja Triin Küttim.  „Praegusel ajal, mil meil on arvamuste paljusus ja näeme, et toetutakse paljuski kellegi kuskil öeldule, iseenda kõhutundele ja uskumustele, on eriti oluline, et suuremat kõlapinda saaksid faktid.“

Statistikaameti igapäevatöö on anda inimestele infot, kuidas Eestil tegelikult läheb, et me kõik saaksime teha parimaid otsuseid, mis puudutavad nii meie igapäevast elu kui ka tervet Eestit.

„Teeme oma tööd südamega ja oleme viimastel aastatel väga teadlikult panustanud sellesse, et statistikaametist läheksid välja sõnumid, millest on võimalik aru saada igaühel. Selge sõnumi auhind on selge sõnum sellest, et me liigume õiges suunas,“ lisas Küttim.

Selge Sõnum 2020

Selge sõnumi auhind antakse sõnumile, millest kasutaja leiab kiiresti talle vajaliku info, saab sellest aru ja oskab selle põhjal tegutseda. Auhinna eesmärk on teadvustada Eestis selge ühiskondliku suhtluse väärtust ning tunnustada organisatsioone, kes edastavad avalikkusele oma sõnumit kõige selgemalt.

Lisaks parima selge sõnumi edendaja tunnustusele tunnustati ka parimat selge sõnumiga tarbeteksti, tarbepilti ja tarbeteksti koos tarbepildiga. Need auhinnad pälvisid „Eesti inimarengu aruanne 2019/2020“, kampaania „Meri algab siit“, telesaade „Maailma kõige targem rahvas“.

Konkursi eriauhinna pälvisid Irja Lutsar ja Arkadi Popov oma selgete ja tasakaalukate tervisesõnumite eest.

Selle aasta selge sõnumi auhinna võistlustöid hindas Eesti Keele Instituudi, Eesti Keeletoimetajate Liidu, Euroopa Komisjoni Eesti esinduse, Tartu Ülikooli, Eesti Kujundusgraafikute Liidu, E-riigi Akadeemia, OÜ Geenius Meedia ja OÜ Spurt esindajatest koosnev komisjon.